Bu Kripto Para Borsasından 5 Milyon Dolarlık Dijital Varlık Çalındı

Kripto para
Kripto para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıcak cüzdan saldırıları son zamanlarda artık manşetleri süslemeye başladı.  Kripto borsası Eterbase, kısa süre önce sıcak cüzdanlarına yapılan saldırılara kurban gitti.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Slovak Cumhuriyeti merkezli borsa tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, bilgisayar korsanları 8 Ağustos’ta borsanın hesaplarından yaklaşık 5,4 milyon ABD doları çaldı. Bundan kısa bir süre sonra, Eterbase, kullanıcılara kolluk kuvvetlerinin olay hakkında zaten bilgi verildiğine dair güvence verdi.

Kayıp kripto paralar

Şirket ayrıca, büyük olasılıkla kayıp fonların bir kısmını geri kazanma umuduyla bir noktada bu paraları alabilecek tüm büyük borsalarla iletişime geçtiklerini söyledi. Borsa, hangi firmalarla iletişime geçildiğini veya hack’le ilgili “devam eden soruşturmalar” nedeniyle saldırının nasıl gerçekleştirildiğini özellikle açıklamadı.

Eterbase, Twitter hesabı üzerinden sunduğu bir güncellemede, kullanıcılarla olan tüm yükümlülüklerini yerine getirmek için “yeterli sermayeye” sahip olduklarını belirtti ve devam etti:

“Müşterilerimize, yatırdıkları depozito miktarının bir bilgisayar korsanı saldırısı sonucunda herhangi bir zarara uğramamasını sağlamak için gerekli tüm adımları attığımızdan emin olmak istiyoruz.”

Site bakımda

Web sitesi çevrim içi olmasına ve tüm hizmetlerin çalışıyor görünmesine rağmen, borsa yayın zamanı itibariyle hala dahili bakım yapmaktadır.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

9 Ağustos’ta, kripto para borsası teknoloji firması Taurus Group’un kurucu ortağı Jean-Philippe Aumasson ve ZenGo’nun kurucu ortağı Omer Shlomovits, kripto borsalarına yönelik saldırıları üç kategoriye ayırdı: İçeriden saldırı, bir borsa arasındaki ilişkiyi kötüye kullanan bir saldırı ve bir müşteri ve gizli anahtarların bir kısmını ele geçiren saldırı

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!