Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Bu Oyun Altcoin’i Son 1 Haftada Yüzde 95 Yükseldi!

Bu Oyun Altcoin’i Son 1 Haftada Yüzde 95 Yükseldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasının geri kalanı durgun kalırken, Harmony blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir oyun altcoin’i, son yedi gün içinde yüzde 95’in üzerinde ralli gerçekleştirdi.

Blok zinciri tabanlı oyun DeFi Kingdoms (DFK), merkezi olmayan finans (DeFi) ile metaverse’ü birleştiren GameFi sektöründe yeni bir rakip olarak yaratıldı.

DFK oyununu oynayanlar, daha fazla token veya yükseltme kazanmak amacıyla görevler yapmak için kullanılan karakterlere “Heroes” adı verilmektedir ve bu karakterler değiştirileme token (NFT) olarak satın alınır.

DFK oyununda geçerli olan JEWEL token’ı, oyun içi NFT’leri satın almak, yönetimde oy kullanmak ve stake yapmak için kullanılır. Oyun Harmony blok zincirinde olduğu için gaz ücretleri ONE olarak ödenir.

Analitik web sitesi DeFi Llama’dan alınan veriler, JEWEL’in merkezi olmayan bir ekonomiyi güçlendirmeye odaklanan bir blok zinciri olan Harmony üzerindeki hakimiyetinin şu anda yüzde 58,82’de olduğunu gösteriyor. Oyun altcoin’i olan JEWEL, blok zincirinin 584,2 milyon dolarlık toplam kilitli değerinin (TVL) 343,98 milyon dolarını oluşturuyor.

DappRadar’a verilerine göre DeFi Kingdoms, son 30 gün içinde altıncı en büyük blok zinciri oyunu olarak da yer alıyor. Geçen ay, proje, 894 milyon dolarlık para akışına ev sahipliği yaptı. Oyun aynı dönemde kullanıcılarını yüzde 466 artırdı ve  bu rakam 241.210 yeni kullanıcıya tekabül etmektedir.

JEWEL, son yedi gün içinde genel piyasa hareketinin tersine hareket gerçekleştirdi ve ve Bitcoin, Ethereum ve diğerleri yatay veya aşağı yönlü işlem görürken, altcoin’in fiyatı neredeyse 2 katına çıktı.

Altcoin, 13 Aralık’ta yedi günün en düşük seviyesi olan 7,02 dolardan bir haftada 13,32 dolar seviyesine ulaşarak yüzde 97’lik bir artış gerçekleştirmiş oldu.

Yazının yazıldığı sırada, JEWEL, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık yüzde 5 düşüşle 13 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu Oyun Altcoin’i Son 1 Haftada Yüzde 95 Yükseldi!
Yorum Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!