Ethereum Balinaları, Bu Oyun Altcoin’ini Alıyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Metaverse ana akım haline gelirken, birkaç altcoin değer ve tanınırlık açısından patlama yaşarken, kripto balinaları daha az bilinen bir oyun projesini toplamaya devam ediyor.

Kripto para balinalarını takip eden WhaleStats’a göre, Gala Games (GALA), en büyük 1000 Ethereum (ETH) balina cüzdanlarının toplam varlıkların yaklaşık yüzde 1’ini yani 519,5 milyon dolarlık kısmını oluşturuyor.

Oyun projeleri karşılaştırıldığında, popüler oyunlardan olan Axie Infinity (AXS), Decentraland (MANA) ve The Sandbox (SAND) çok daha küçük bölümleri oluşturuyor.

MANA, 171,9 milyon dolar değerinde balinaların cüzdanlarının yüzde 0,29’unu oluşturuyor. SAND, 141,4 milyon dolar değeri ile yüzde 0,24 seviyesinde bulunuyor.

WhaleStats, AXS hakkında güncel verilere sahip değil, ancak yeni paylaştığı bir tweet’e göre, AXS’ın sitedeki üçüncü en popüler arama terimi olarak yer alıyor. Aşağıdaki grafikte adı geçen en düşük değerli token, 40 milyon dolar değerinde yüzde 0,07’lik bir portföyü kapsıyor.

Kaynak: WhaleStats

GALA, Kasım ayında Coinbase’de listelendikten sonra değer kazanan Ethereum tabanlı oyna-kazan altcoin’idir.

Blok zinciri tabanlı oyun protokolü, kullanıcıların oyun içi öğelerine değiştirilemez token’lar (NFT’ler) biçiminde sahip olmalarına izin vererek bir oyunun geliştirilmesinde yer almalarını sağlar.

WhaleStats, GALA’nın takip ettiği cüzdanlar arasında ilk 10’da yer aldığını bildirdi. Tutulan ortalama token sayısı 1 milyonu aşıyor ve değeri 519.591 dolar olarak tahmin ediliyor.

Yazının yazıldığı sırada, GALA, yaklaşık yüzde 7,92’lik bir düşüşle 0,45 dolara geriledi. Çoğu kripto para piyasası gibi, 24 Kasım’da aylık en yüksek 0,74 dolara ulaştıktan sonra son birkaç hafta sert bir düşüş yaşadı.

Axie Infinity de 95,68 dolara, Decentraland yüzde 7,13 düşüşle 3.11 dolara ve The Sandbox yüzde 6,94 düşüşle 4,97 dolara geriledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
1
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!