Stabilcoin

Bu Stabilcoin Protokolü Hack’lendi: Fiyatı 0’a Düştü!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blok zinciri güvenlik firması PeckShield’e göre, Ethereum tabanlı bir stabilcoin protokolü olan Beanstalk, çeşitli kripto para birimlerinden toplamda 80 milyon dolardan fazla para çalındı.

Bir dizi tweet’te PeckShield, bilgisayar korsanının bol miktarda BEAN token’ı satın almak için bir flash kredi (flash loan) saldırısı kullanabildiğini açıkladı.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Daha sonra sınırsız sayıda token basmak için sahte bir BIP-18 yarattılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

CoinGecko verilerine göre, Beanstalk (BEAN) stabilcoin’i, saldırının ardından neredeyse sıfıra düştü.

Kaynak: CoinGecko

Fiyat istikrarını korumak için merkezi olmayan bir borç verenler topluluğuna dayanan, teminatsız bir stabilcoin’dir.

Yazının yazıldığı sırada, bilgisayar korsanı, Ethereum blok zincirinin üzerinde çalışan bir kripto para karıştırma aracı olan Tornano Cash’e yaklaşık 30 milyon dolar taşımayı başardı.

Bu Stabilcoin Protokolü Hack’lendi: Fiyatı 0’a Düştü!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.