Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin’in Yükselişe Devam Edebilmesi İçin Bu Seviyede Kalması Gerekiyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hafta önemli hareketli ortalamaların yakınında sona ererken, yatırımcılar Bitcoin fiyat hareketi için net kesme noktaları çiziyor.

Bitcoin (BTC), 24 Temmuz’a kadar 22.000 dolarda güç buldu ve boğalar hala haftalık sağlam bir yeşil kapanış hedefliyor.

Bitcoin Hangi Seviyelerde Durmalı?

TradingView’den elde edilen veriler, BTC/USD’nin gün içinde 23.000 dolara geri dönmek için 21.900 dolarda bir hafta sonu düşüşünü durdurduğunu gösterdi.

Parite, analistlerin daha önce geri almak için gerekli olarak tanımladığı, önemli uzun vadeli trend çizgilerine yakından odaklanan bir işlem aralığına sahipti.

Bunlar, ayı piyasaları sırasında destek olarak özellikle önemli olan ancak Mayıs ayından bu yana direnç olarak hareket eden 50 günlük ve 200 haftalık hareketli ortalamaları (MA’lar) içeriyordu.

Popüler Twitter ticaret hesabı CryptoMellany, gün içinde yaptığı son güncellemenin bir bölümünde, “13d ema + yatay 21.9k’yı mükemmel bir şekilde tuttuğumuza dair yükseliş” dedi.

“Sanırım bugünün haftalık kapanışı için 22,5 bin dolar civarında takılacağız, yeni hafta 21-21.6k’ya kadar düşüşle başlayıp, ardından haftanın geri kalanında bir boğa bayrağı oluşturacak.”

50 günlük ve 200 haftalık MA’lar, yazı yazılırken sırasıyla 22.370 dolar ve 22.690 dolarda, spot fiyat ise 22.670 dolarda kaldı.

Açıklamalarına devam eden, trader ve analist arkadaşı Jibon, yaklaşan haftalık kapanışı “çok çok önemli” olarak nitelendirdi. Eşlik eden bir grafik, “kötü” veya “iyi” bir kapanış olarak 21.944 dolar ve 22.401 dolar seviyelerini seçti.

Haftanın başlarında Jibon, olası “kötü” bir sonucun, Bitcoin için 12.000 dolar gibi düşük yeni makro düşüklere geri dönüşün başlangıcı olabileceği konusunda uyarmıştı; bu, devam eden güç 40.000 dolara kadar yükselen bir rahatlama rallisini körükleyebilirdi.

Mevcut seviyelerde kapanacak olsaydı, BTC/USD Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyelerini koruyacaktı.

Ethereum ve Cardano, Altcoin’lere Öncülük Ediyor!

Altcoinler‘de, Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA), her ikisi de düşük seviyeleri reddettiği için öne çıkan hafta sonu performansçılarıydı.

ETH/USD gün içinde 1.600 dolara dönerken, ADA/USD de benzer şekilde hafta boyunca 0,548 dolarlık zirvesine meydan okumaya çalıştı ve bu 12 Haziran’dan bu yana en iyi performansını gösteriyor.

Mevcut ortamı analiz eden yatırımcılar, Ethereum’un 2018’in en yüksek seviyesi olan 1.530 doların, uzun vadeli direnç haline gelen ve Haziran ayında tekrar direnç olarak geri dönen bir seviyenin önemine dikkat çekti.

Bu arada fiyat hareketi güçlendikçe, büyük borsalardan ETH çıkışları yoğunlaştı. 22 Temmuz’da, zincir üstü analitik firması CryptoQuant’ın verilerine göre, bu akışlar toplamda 1,87 milyonu buldu.

Bitcoin’in Yükselişe Devam Edebilmesi İçin Bu Seviyede Kalması Gerekiyor!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!