Ünlü Ekonomiste Göre Kripto Piyasasında Ayı Sezonu Bitti! İşte Detaylar!

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, ünlü ekonomist Mohamed A. El Erian’ın yakın tarihli bir Squawk Box şovu bölümünde Bitcoin ve genel kripto piyasası hakkında CNBC’ye verdiği bir röportajı paylaştı. El Erian, kripto ayı piyasasının bittiğine dair bir görüşe atıfta bulunarak son Bitcoin fiyat artışını buna bağladı.

Önde gelen ekonomist ve finans uzmanı Mohamed A. El Erian, Squawk Box sunucusu Andrew Sorkin’in yönelttiği bir soruyu yanıtlarken, Bitcoin’in son zamanlarda 23.400 dolar bölgesine ve ardından 24.000 dolar seviyesine yükselmesinin, kripto ayı piyasasının bitmiş olabileceği nedeniyle gerçekleştiğine inandığını söyledi.

Açıklamalarına göre, çok sayıda yatırımcının, “ayı sezonu” olarak adlandırdığı bu son dönemin artık geride kaldığına inanmaktadır. Ayrıca “ileriye gitmek için daha iyi sebeplerimizin olduğuna” inandığını dile getirmiştir.

https://twitter.com/saylor/status/1550543390613245952?s=20&t=vYOsmn-Hfm8B9GAHUl0ZcA

Tesla, 940 milyon Dolarlık Bitcoin Satışı Gerçekleştirdi!

Bu haftanın başlarında, Tesla’nın Bitcoin varlıklarının yüzde 75’ini nakde çevirmesi, lider kripto para biriminin fiyatını yaklaşık yüzde 3 aşağı çekti. Geri çekilmeyle beraber BTC 23.000 dolar seviyelerinde fiyatlandı. Tesla, 2021’in başından beri elinde tuttuğu Bitcoin’in çoğunu sattığını açıkladı. Ayrıca geçen sene 1,5 milyar dolar değerinde BTC alımı yaptıktan sonra BTC’yi ödeme olarak kabul etmeye başladığını belirtmişti. Ancak, o yılın ilerleyen zamanlarında, Bitcoin madenciliği ile ilgili çevresel kaygılarla ilgili nedenlerle BTC ödemelerini geri kaldırdığını açıklamıştı.

BTC’yi sattıktan sonra Tesla, bilançosuna 936 milyon dolar nakit koyduğunu bildirdi. Ancak Elon Musk daha sonra şirketin gelecekte daha fazla Bitcoin almaya açık olduğunu ve bu satışın BTC’ye karşı olumsuz bir tutum olarak görülmemesi gerektiğini belirtti.

Ünlü Ekonomiste Göre Kripto Piyasasında Ayı Sezonu Bitti! İşte Detaylar!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.