Bu Ünlü Yatırım Şirketi Piyasadaki Düşüşün Yakında Son Bulacağını Açıkladı!

Piyasa
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

JPMorgan stratejistleri, kripto piyasasında haftalarca süren serbest düşüşün ardından dip seviyesinin yakın olabileceğini öne sürdü.

Yaklaşık 2 trilyon dolarlık kripto para piyasası değeri, geçen yıl Kasım ayında hızla yükselen fiyatlardan bu yana aylar içinde buharlaştı. Ancak, JPMorgan Chase & Co.’dan Nikolaos Panigirtzoglou’ya göre, bozguna yol açan kaldıraç azaltma ileri bir aşamadadır ve daha fazla kullanılması gerekmeyebilir.

Dip Yakın Olabilir!

Piyasaların kayması ve küresel ekonomiyi saran enflasyonla birlikte, kripto endüstrisindeki kayıplar ve işten çıkarmalar bir hayli arttı. Son zamanlardaki yüksek profilli patlamalar dizisi de sektördeki hissiyatı daha da kötüleştirdi.

Ancak yatırım şirketi stratejistleri, çöküşün kurbanı olan en büyük kripto şirketlerinden bazılarının başarısızlığının şaşırtıcı olmadığını ve beklendiğini söyledi. Daha yüksek kaldıraç kullanan varlıkların en savunmasız olduğunu da sözlerine ekledi.

Three Arrows Capital de ayrıca, JP Morgan stratejistlerinin “bu kaldıraç azaltma sürecinin bir parçası” olduğuna inandıkları geçtiğimiz günlerde tasfiye haberleri hız kazandı.

Çarşamba günü yayınlanan not, daha güçlü bilançolara sahip birkaç kripto platformunun “bulaşmayı kontrol altına almaya” yardımcı olmak için önlemler alması nedeniyle mevcut kaldıraç azaltma döngüsünün uzun sürmeyebileceğini belirtti.

Piyasanın dibe vurduğuna işaret eden bir başka faktör de, stratejistlerin ekosistem için önemli bir sermaye kaynağı olduğunu öne sürdüğü, Mayıs ve Haziran aylarında yoğun piyasa oynaklığı dönemlerinde devam eden risk sermayesi fonlamasıdır.

Fundstrat teknik stratejisti Mark Newton da düşüklerin hemen köşede olması gerektiğini söyledi ve sözlerine şu şekilde ekledi:

“Bitcoin, son düzine yılda 90 haftada bir döngüsel düşükler yapma konusunda iyi bir başarı elde etti. Bu döngü bileşimine göre düşükler hemen köşede olmalı ve kişi Temmuz ayında tetikte olmalı, sağlıklı bir toparlanma için zayıflık satın almalı, tıpkı hissiyat düşüş eğiliminde bir devrilme noktasına ulaşıyor gibi görünüyor.”

azalan mahkumiyet

Piyasa şu anda devasa sürdürülemez iş modellerinin düşüşünü görüyor. Ancak birçok kripto varlığı henüz çözülmedi. BİTCOŞAR ailesi olarak sizlere bildirdiğimiz üzere, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried (SBF), hala iflas eden ancak ifşa edilmeyen birkaç “üçüncü kademe” borsa olduğunu iddia ederek, daha fazla istikrarsızlığın ortaya çıkabileceğini öne sürdü.

Bitcoin madenciliğinin daha az karlı hale gelmesi ve gelirlerin keskin bir şekilde düşmesiyle, halka açık birçok endüstri devi geçen ay ürettiklerinden daha fazla BTC sattı ve daha da büyük bir satış piyasayı takip etti. SBF ayrıca madencileri yakından izlediğini de belirtti.

Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.