Büyük Bir Skandal Yaşandı! Hedef WAVES Oldu!

WAVES
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WAVES destekli stabilcoin USDN, değerinin 0,85 dolara düşmesine neden olan sabitleyicinin bağlantısını kaldırdı. Bu durum genellikle, WuBlockchain’e göre, yalnızca stabilcoin kodunda bir de-pegging veya bir tür teknik hata olması durumunda gerçekleşir.

WAVES’in Arkasındaki Dram

Stabilcoin’in çöküşünün ardından Twitter’daki kripto para topluluğu, Waves’i, arkasındaki ekibi ve projenin CEO’sunu bir Ponzi şeması yürütmekle suçlayan makalelerle doldu.

Bildirildiğine göre, de-peg’in kökeni, Ponzi şemasının söylentilerine bağlı olmayabilir. Daha önce de-peg, Vires Finance’in USDN kredisini yüzde 0,1’e düşürme ve borçlanma APR sınırını yüzde 40’a yükseltme önerisi nedeniyle gerçekleşebilirdi.

Başarılı bir oylama durumunda, borçluların kredilerini WAVES, USDN ve EURN ile geri ödemeleri gerekecektir. Oylamanın yayınlanmasının ardından, kullanıcılar büyük olasılıkla aktif olarak pozisyonlarını kapatmaya ve USDN’yi diğer varlıklarla takas etmeye başladılar ve bu da muazzam miktarda satış baskısına neden oldu.

Ivanov Bankman-Fried’i Suçladı

Waves son 24 saatte değerinin yüzde 25’ini kaybettikten sonra, projenin kurucusu Sasha Ivanov, FTX CEO’sunu varlığı açığa çıkarmakla suçladı. Ivanov’a göre, Alameda ile ilgili hesaplar, projeden piyasada açığa çıkarmak için bir milyon WAVES ödünç almasını istedi.

Bir milyon WAVES istemenin yanı sıra, “yerel token entegrasyonu” için 1,5 milyon dolar talep edildi. FTX borsasının CEO’su söylentileri hızla çürüttü ve Ivanov’un mesajını bir “komplo teorisi” olarak nitelendirdi.

Büyük Bir Skandal Yaşandı! Hedef WAVES Oldu!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.