Büyük BNB Balinası, Bu Altcoin’den Satın Aldı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WhaleStats verilerine göre bu altcoin, BSC balinaları tarafından satın alınan ilk 10 kripto para arasına tekrar girdi. Bu, en büyük 5. BNB balinasının beş milyon ADA satın almasından sonra gerçekleşti.

Kaynak: WhaleStats

WhaleStats, izlediği en büyük 1.000 BNB balinası arasında beşinci sırada yer alan bir BNB balinasının 5.950.000 dolar değerinde beş milyon ADA satın aldığını bildirdi.

Büyük balinaların, favori kripto paralarını indirimli olarak satın almak için genellikle düşüş ve konsolidasyon dönemleri kullandıkları bilinmektedir. ADA, orta vadeli sahiplerinden baskı görüyor gibi görünüyor.

IntoTheBlock’un tutulan zamana göre sahip grafiğine göre, ADA sahiplerinin yalnızca yüzde 7’si varlıklarını bir yıldan fazla tutarken, yüzde 71’i bir ila on iki ay arasında ve yüzde 22’si bir aydan daha kısa bir süre boyunca elinde tuttu. ADA sahiplerinin çoğunluğunun kısa ve orta vadeli yatırımcılar olması, ADA’nın bu yatırımcılar tarafından satın alma baskısı altında olduğunu gösterebilir.

Fiyat Hareketleniyor

Cardano (ADA) fiyatı, 3 Şubat’ta ulaştığı 1,17 dolarlık dip seviyelerinden 8 Şubat’ta 1,26 dolarlık yüksek seviyelere yükseldi ve burada küçük bir dirençle karşılaştı. Yazının yazıldığı sırada ADA, CoinMarketCap verilerine göre 1,18 dolardan işlem görüyordu. ADA, Eylül 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,10 dolardan yaklaşık yüzde 61,84 aşağıda işlem görüyor.

ADA’nın fiyat hareketindeki durgunluğa rağmen, Cardano blok zinciri geçen yıl önemli bir büyüme kaydetti. Blok zinciri kısa süre önce üç milyon cüzdan ile önemli bir dönüm noktasına ulaştı. Kraken’in son raporuna göre 2020’nin sonlarından bu yana, ağ etkinliği ve benimsenmesi önemli ölçüde arttı. Cardano üzerine kurulu ilk merkezi olmayan borsa olan SundaeSwap, kısa süre önce blok zincirinin ana ağında piyasaya sürüldü. Bir bankacılık protokolü olan MELD, değiştirilemez token (NFT) platformu olan SpaceBudz ve bir cüzdan uzantısı olan Nami, en iyi bilinen Cardano projeleri arasındadır.

Cardano ekosisteminde kilitlenen toplam değer de 100 milyon dolara yaklaştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!