Büyük Hintli Örgüt Tedarik Zincirlerinde Blockchain Kullanacak!

blockchain
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hindistan’ın en büyük çiftlik üreticisi kuruluşlarından (FPO) biri olan Sahyadri Farmers Producer Co, Blockchain’i iş sürecine entegre etmeyi planlıyor.

FPO’lar, hükümet liderliğindeki bir girişimin sonucu olan çiftçilerin üye tabanlı kurumlarıdır. Organizasyonlar, tarımsal ürünlerin en avantajlı fiyatlarla satılmasına yardımcı oluyor.

Binance’e hala üye değilseniz ömür boyu komisyonlarda %20 indirim sağlayan bu indirim linki ile üye olabilirsiniz: https://rebrand.ly/BinanceINDIRIM

Yerel haber kanalı Hindu Business Line, Sahyadri’nin gıda ürünlerinin izlenebilirliğinde verimliliği ve şeffaflığı artırmak için tedarik zincirlerinde Blockchain kullanacağını bildirdi.

Müşteriler ve çiftçiler için kazan-kazan ilişkisi

Sahyadri’nin kurucusu Vivek Shinde, mevcut senaryoda çiftçilerin satılan malların nihai fiyatının sadece %25’ini aldığını söyledi. Ancak, Blockchain uygulaması yoluyla artan verimlilikle, gelirlerinin %50’sini çiftçilerle paylaşacaklarını açıkladılar.

Kuruluş, çiftçiler ve alıcılarla paylaştığı fiyatlandırma ve satış bilgilerine güveni artırmak için Blockchain tabanlı veri paylaşımını kullanmayı planlıyor.

Blockchain entegrasyonu, müşterilerin ürünleri üreten bireysel çiftçiye kadar izlemelerine izin verecektir. Müşteriler bunu, ürünlere eklenmiş QR kodlarını veya dijital haritaları kullanarak yapabilirler.

Tarımda Blockchain dünya çapında büyüyor

Artan sayıda Blockchain şirketi, verimliliği artırmak ve çiftçilerin daha iyi gelir elde etmelerine yardımcı olmak için tarım sektöründe çalışıyor. Mayıs ayında, Blockchain tabanlı bir agtech şirketi, Hint hükümeti ile çiftçiler ve alıcılar arasında bir pazar oluşturmak üzere bir anlaşma imzaladı.

Mart ayında Agriledger, Haiti’deki çiftçilerin yeterli ücret almasını sağlamak için bir Blockchain ekosistemi inşa etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!