Cardano 300 Milyon Dolarlık TVL’yi Aştı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para odaklı analitik firması DeFiLama tarafından sağlanan verilere göre, Cardano protokolünde kilitli toplam değer (TVL) şimdi 300 milyon doları aştı.

Topluluk odaklı çok havuzlu merkezi olmayan bir borsa olan Minswap, yukarıda belirtilen toplamın yüzde 63,07’sini oluşturuyor. Yakın tarihli bir Twitter duyurusuna göre, DEX birkaç sorun tespit ettikten sonra şu anda bakıma alındı. Kullanıcılar, verim çiftçiliği ödüllerini değiştiremez, çekemez veya toplayamaz. Ancak yine de kişinin siparişini iptal etmesi mümkündür.

Minswap borsası 9 Mart’ta ana ağ çıkışı Minswap’ı gerçekleştirdi. Bundan sonra, TVL hızlı bir büyüme yaşamaya başladı. Son yedi gün içinde, yüzde 116 gibi büyük bir büyüme göstererek istikrarlı bir şekilde 200 milyon dolara yaklaştı. 16 Mart’ta borsa, mahsul çiftçiliği için de destek başlattı.

Screenshot2444445
Kaynak: Defi Llama

Başlangıçta lider Cardano tabanlı DEX olarak bilinen SundaeSwap, şimdi yerini Minswap’a devretti. Proje, TVL’si 111 milyon dolarda sıkışıp kalmasıyla geçen hafta herhangi bir çekiş elde edemedi.

SundaeSwap, Ocak ayında ana ağda başlatıldı ve ADA’nın fiyatını biraz daha yükseltti. Ancak, kullanıcılar başarısız işlemlerden şikayet etmeye başladıktan sonra borsadaki ivme hızla azaldı. Borsanın arkasındaki ekip, sorunu yüksek ağ tıkanıklığına bağladı. Projenin ilk çıkışı, aynı zamanda merkezi olmayan hızlandırıcı CardStarter ile yapılan halk kavgası tarafından da gölgelendi.

MuesliSwap, Kasım ayında Cardano’da çıkış yaptı. İlk hamle avantajının keyfini çıkarmasına rağmen, borsa kilitli toplam değerde yalnızca 1,68 milyon dolar tahakkuk etti.

Cardano’nun büyümesi en iyi ihtimalle durgun görünse de, ekip şu anda ana ağda daha fazla uygulamanın başlatılmasını mümkün kılmak için blok zincirini ölçeklendirmeye odaklanmış durumda.

Daha önce, Cardano kurucu ortağı, Temmuz ayında gerçekleşmesi planlanan Vasil çatalının yakında piyasaya sürülmesinden sonra Cardano’ya “büyük bir yeni uygulama dalgasının” geleceğini söyledi.

Cardano 300 Milyon Dolarlık TVL’yi Aştı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.