LUNA Yükselişe Devam Ediyor! TVL’si 11 Milyar Dolara Ulaştı!

LUNA
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkezi olmayan finans (DeFi) altcoin’i, ekosistemi yükseldikçe fiyatı da aynı oranda artıyor.

Anchor Protocol (ANC), Terra (LUNA) blok zincirinde bir borç verme ve borç alma projesidir.

Projenin yönetim token’ı ANC, yedi günün en düşük seviyesi 2,64 dolardan 4 dolara yükseldi ve yatırımcılarına yalnızca bir haftada yüzde 51,52’lik kazanç sağladı.

Anchor Protocol 4 dolara ulaştığı seviyeden sonra bir düzeltme gerçekleştirdi ve şu anda 3,46 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

Fiyat kontrolcüsü ve kripto yatırımcılarının takipçisi DeFi Llama‘ya göre bu yükseliş, Anchor Protocol’ün kilitlenen toplam değerinin rekor seviye 11,21 milyar dolara yükselmesiyle geliyor. Kilitli toplam değerindeki yükeliş ise, bir ay önceki seviye 7,36 milyar dolardan yüzde 53’ten fazla bir artışa tekabül ediyor. Anchor, şu anda TVL açısından Terra’daki en iyi protokol rolündedir.

Bir blok zincirinin TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL ise, ağa kilitlenen yatırım miktarının, varlıkların cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

Anchor, diğer büyük blok zincirlerinden çeşitlendirilmiş bir yatırım ödülü akışı tarafından desteklenen bir oranla Terra Stabilcoin mevduatlarında düşük bir oynaklıkla getiri sağlamayı amaçlıyor. Protokol şu anda yüzde 19,38 APY sunuyor.

Şubat ortasında projeye 450 milyon dolarlık daha sermaye katkısı yapılmıştı.

Bir Twitter dizisinde; Anchor Protocol, tokenomiklerini (yatırım yapılmadan önce gerçekleştirilen araştırma) yükseltme fikrini de araştırdığını söyledi. Bildiriye göre, bir ila dört yıl arasında ANC token’larını kilitleyenler, daha fazla oylama gücü ve daha fazla ANC emisyonu almaya hak kazanacaklar.

“Kilitlenme süresi ne kadar uzun olursa, oylama gücü ve ANC dağılımı o kadar yüksek olur.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!