Cardano (ADA) Geliştiricileri Yeni Bir Token Türü Tanıttı: NFTA Nedir?

Cardano
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Input Output Global ve Cardano Foundations, Cardano’ya katkıda bulunanları on NFTA ile ödüllendirdi.

Cardano Vakfı, NFTA (Non-Fungible Tokens of Appreciation – Takas Edilemez Takdir Belirteci) konseptine öncülük ediyor. Kar amacı gütmeyen kuruluş bu NFTA token’larını Cardano’ya (ADA) katkıda bulunan kişiler arasında dağıttı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

NFTA’lar Cardano’da faaliyet göstermeye başlıyor

Cardano Foundation tarafından paylaşılan detaylı bir açıklamaya göre, Cardano geliştirici web portalının faaliyete geçişini farklı bir şekilde kutluyorlar.

İlk NFTA’lar, bu blok zincirinin gelişmesine katkıda bulunan 10 Cardano tutkununa hediye edilecek.

Yeni token’lar CIP 721 Metadata Standard’a (Meta Veri Standardı) uygun olarak üretilecek. Bu da bilgilerin blok zincirinde barındırılabilmesi için kullanıcıların Cardano token’larına meta veri iliştirmesini sağlayacak anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Madencilik Cihazı Üreticisi, Yapay Zeka Firmasına Yatırım Yaptı

Ethereum ve Cardano token’ları arasındaki temel fark

Token oluşturma süreci, herkesi Cardano’nun blok zinciri gezginine gönderen bir QR kodu ile onaylanabiliyor. Aynı zamanda token’lar Cardano Vakfı’nın NFTA sayfasından da kontrol edilebiliyor.

Cardano geliştiricileri NFTA ve diğer tüm Cardano token’larının Ethereum’dan farklı bir şekilde üretildiğine dikkat çekti. Cardano token’ları ADA’ya benzer bir şekilde üretiliyor: süreç akıllı sözleşmeleri içermiyor.

Charles Hoskinson’ın akıllı sözleşmeler ile ilgili duyurusundan sonra Cardano’nun fiyatlarının yüzde 20 arttığını da hatırlatmakta fayda var.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!