Cardano (ADA) İle Tahvil Ticareti Yapılabilecek!

Cardano
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cardano tabanlı merkezi olmayan finans platformu, Cardano ağına daha fazla kullanıcı çekmeyi amaçlayan yeni özellikleri uygulamaya devam ediyor. NFT ve düzenli “tahviller” uygulayarak, Aada gibi platformlar, ADAWhale’e göre yeni yatırım olanakları ve pazar payı yaratmayı amaçladığını duyurdu.

Platform temsilcisiyle yapılan AMA oturumuna göre amaç, NFT tahvilleri gibi yenilikçi özelliklerin yanı sıra Cardano için Aave benzeri bir platform oluşturmak olarak belirlendi.

Cardano’da daha önce hiç görülmemiş yeni özelliklerin yanı sıra; kullanıcılar borç alabilecek, ödünç verebilecek, transfer edebilecek ve kredi alabilecekler. Temel ve tanıdık ödünç verme ve ödünç alma işlevinin uygulanmasının, Ethereum veya Solana tabanlı bir platformdan Cardano ağına aktarımı kolaylaştırması beklentiler içinde.

“NFT tahvilleri” gibi yeni Cardano ekosistemi özelliklerine gelecek olursak, yatırımcılar bir hesaba kilitlenmedikleri için bu tahvilleri cüzdandan cüzdana takas edebilecek veya direkt olarak gönderebilecekler.

Özetle, NFT tahvilleri iki farklı varlık türüdür: borçlunun notu ve borç verenin tahvili. İlki bir NFT tutuyor ve krediyi vadesinden önce teminatı geri alma garantisi ile geri öder. Borç verenin tahvili, diğeriyle, bir kredi talep etme garantisi, kredinin tasfiyesi halinde faiz ve teminatlı faiz ile çalışır.

Düzenli tahviller, tahvilin türüne ve yüzdesine bağlı olarak zaman içinde faiz getirdikleri geleneksel finansal alternatiflere benzer şekilde hareket edecektir. Merkezi olmayan platformda satın alınan tahvillerin, vadeleri dolduktan sonraki birkaç ay içinde belirli miktarda kripto varlık getirmesi planlanıyor.

Bildiriye göre, yatırımcılar bu tahvilleri varlığın alternatif geleneksel versiyonuyla da takas edebilecekler.

Cardano (ADA) İle Tahvil Ticareti Yapılabilecek!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.