BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$62,075.23
ETH
$3,746.34
XRP
$1.09
LTC
$185.59
LINK
$25.65
BNB
$486.47
XTZ
$6.56
EOS
$4.42
NEO
$42.79
$61,947.81
+0.7%
$3,735.93
-2.88%
$1.08
-0.91%
$185.36
+0.89%
$1.00
0%
$1,372.24
-2.88%
$255.39
-2.1%
$52.44
-1.22%
$140.24
+1.89%

Çin Mahkemeleri Blockchain Kullanıyor

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çin mahkemeleri, milyonlarca davaya karar vermek için Blockchain ve yapay zeka (AI) dahil olmak üzere çeşitli yenilikçi teknolojiler kullandığı bildiriliyor.

5 Aralık’ta, Çin’in resmi Xinhua haber ajansı, bu yılın Mart ayından Ekim ayına kadar 3,1 milyondan fazla davanın Blockchain ve yapay zekaya bağlı akıllı internet mahkemeleri aracılığıyla çözüldüğünü bildirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Gelecekte yapay zeka destekli hakimler olacak

Bu ‘geleceğin mahkemeleri’nde vatandaşlar, sanal ve yapay zeka destekli hakimlerle birden fazla ekran önünde iletişim kurabiliyor. Böylelikle fiziksel olarak mahkeme salonuna gelmelerine gerek kalmıyor. Sistem, mahkeme kararlarını vatandaşlara metin yoluyla ya da büyük mesajlaşma servisleriyle gönderiyor.

Coinzilla Banner (728x90)

2017 yılında Çin’in doğusundaki Hangzhou şehrinde dünyanın ilk akıllı internet mahkemesi kurulduktan sonra Pekin ve Guangzhou kentlerinde benzer operasyonlar başlatıldı. Nisan ayında, Pekin İnternet Mahkemesi Başkanı Zhang Wen’in, mahkemenin karar vermek için yapay zeka ve Blockchain gibi teknolojiler kullandığı bildirildi. Zhang’ın açıklaması şu şekildeydi:

“Şu anda yapay zeka, hakimler tarafından asistan olarak kullanılıyor ve doğruluktansa verimlilik ön planda tutuluyor. En nihayetinde adil kararı verecek olan yine bir insan. […] Fakat tamamen yapay zeka hakimler de görebileceğimiz bir geleceğe gidiyoruz.”

Anayasa Mahkemesi tarafından yayınlanan bir rapora göre, 1 milyondan fazla vatandaş ve 73.200 avukat akıllı mahkeme sistemine kayıtlı.

Çin mahkemeleri Blockchain ile toplanan kanıtları kabul edecek

Geçen yılın Eylül ayında, Çin Yüksek Mahkemesi Blockchain teknolojisi ile doğrulanan kanıtların yasal anlaşmazlıklarda bağlayıcı olduğuna karar verdi. Yargıtay’ın açıklamasına göre, “İnternet mahkemeleri, veriler dijital imzalı olup güvenilir zaman bilgisi ve doğru karma değeri içeriyorsa Blockchain ile toplanan dijital verileri tanıyacak ve kullanılan teknolojinin doğruluğunu kanıtlayabilecek.”

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.