Çin Merkez Bankası Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı!

çin merkez bankası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coronavirüs salgınını daha yeni atlatmaya çalışan Çin‘in merkez bankası ani bir şekilde kripto paralara karşı uyardı.

Zaten nakit para kullanımının baya sıkıntı olduğu ve karantinaların hakim olduğu bu süreçte birçok kişinin kripto para yatırımı yaptığı ve kripto paralara yüksek miktarlar yatırdığı bilinmekteydi. Çin Merkez Bankası da bu yüzden WeChat hesabından ani bir şekilde duyuru yayınladı. Yaptığı bu duyuruda ise kripto para birimlerinin çok riskli ve manipülasyona çok elverişli olduğunu belirtti.

Çinli yetkili kişiler bunun yanında birçok kripto para borsasının işlem hacimlerinin doğru olmadığını ve bu borsaların kendi botları ile işlemler oluşturduğunu vurguladı. Kripto para sektörü her ne kadar likidite ve hacim konusunda çok hareketli bir sektör olarak algılansa da, son zamanlardaki bu büyük düşüşler bu algıya ciddi bir zarar vermişti.

Çin Merkez Bankası itibari para kullanılmasını önerdi

Çin Merkez Bankası an itibari ile kripto para sektöründe düşük likidite olduğunu vurguladıktan sonra herkesin itibari para (devletlerin kendi resmi para birimleri) kullanması gerektiğini duyurdu.

Bu uyarılar ne derecede dikkat alınacağı ise büyük bir merak konusu.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!