Çin Yine Kripto Paraların Düşmesine Sebep Oldu! Kimler Yararlanabilir?

Kripto Para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto paralar başka bir panik kaynaklı satış dalgasından kurtulmaya çalışırken, bazı yatırımcılar, bu düşüşü değerlendirerek para kazanabilir.

Alibaba madencilik teçhizatı reklamını yasakladı; CoinGecko, CoinMarketCap ve TradingView Büyük Çin Güvenlik Duvarı tarafından kara listeye alındı, Binance ve Huobi Çin hesaplarını kapattı. İşte bu piyasada kimler para kazanabilir…

Amerika Şansını Kaçırmamalı

Çinli yetkililer ne zaman başka bir kripto karşıtı açıklamalar yayınlasa da, Amerika Birleşik Devletleri bu senaryonun en bariz faydalanıcıları arasında ilan ediliyor. Mayıs 2021’de Çin kripto para madenciliğini yasakladığında, diğerlerinin yanı sıra Amerika, başka ülkelerdeki madenciler için en doğru yer seçildi.

Ancak bu yerler arasında, ABD’den ayrı olarak, Kazakistan, Pakistan ve Afrika gibi ülkeler de gündeme geldi.

Bugünlerde, Senatör Pat Toomey, Circle Inc. CEO’su Jeremy Allaire ve Morgan Creek Digital’den Anthony Pompliano da dahil olmak üzere politikacılar ve endüstri uzmanları, bu yasaklamaları ABD için bir şans olarak görüyorlar.

Senatör Toomey, Çin’in, özgür internet ve kripto para birimlerini bastırmaya çalışırken, ABD’nin otoriter toplam kontrol sistemi üzerindeki yapısal avantajını gösterebileceğini vurguladı.

DeFi’ler Popüler Hale Geliyor

En son yayınlanan düzenleyici gereksinimlere uymak için, giderek daha fazla büyük merkezi borsa, hizmetlerini Çin hesaplarına karşı sonlandırıyor. Son günlerde Huobi, Çinli yatırımcıların borsayı kullanmasını yasaklarken, Binance Çin’den gelen yeni kayıtları durdurma kararı aldı.

Hal böyle olunca birçok kripto meraklısı, 1INCH, dYdX ve Uniswap gibi merkezi olmayan borsalara geçiş yapacak.

CoinMarketCap verilerine göre, son 24 saat içinde dYdX işlem hacmi neredeyse yüzde 50 arttı ve ilk kez 11 milyar doları aştı, Curve Finance DeFi ise bir gecede yüzde 127’lik bir artışa tanık oldu.

Telegram’a Talep Artıyor

Çin, tüm işletmelerin kripto para kullanıcılarına hizmet sunmasını kısıtladığından, en büyük Çin sosyal medya platformları Weibo ve WeChat de bu acımasız kısıtlamalardan nasibini aldı.

Bu yüzden kripto meraklıları bu platformları tek ederek Telegram’a akın etmeye başladı.

Çinli gazeteci Colin Wu, hiçbir medya hizmetinin kripto odaklı grupları ve sohbetleri kapatma planlarını paylaşmadığı için bu durumun proaktif bir eylem olduğunu da ekledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!