banknotlar karantina

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Çin’de Banknotlar Karantina Altına Alınıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çin’de Korona virüsününün yayılmasını durdurmak amacı ile kullanılmış banknotlar karantina altına alınmaya başlandı. Bu arada, kripto para topluluğu, Bitcoin’in ödeme aracı olarak kullanılmasının bu sorunu çözebileceği hakkında söylentiler olduğunu bildiriyor.

Korona virüsünde doğrulanmış vaka sayısı

Wuhan’ın bulunduğu Hubei eyaleti yetkilileri 13 Şubat’ta vakaları teşhis etme yöntemini değiştirmesinden sadece 24 saat sonra yaklaşık olarak 15.000 yeni vaka ve 242 yeni ölümle karşılaştıklarını bildirdiler. Primitive Crypto kurucu ortaklarından biri olan Dovey Wan, Twitter üzerinden hükümet tarafından verilen bu sayıların eksik olduğunu söyledi.

BBC’nin son raporunda, 2.009 yeni vaka ve 142 ölüm daha bildirildi. Resmi rakamlara göre, ülkedeki toplam hasta sayısı 68.000’in üzerinde ve ölüm sayısı da 1.665’tir.

Virüsün, kripto para piyasası üzerine etkisi

Çin’in kripto para madenciliği testlerine kapalı olduğu iddia edilse de, Bitcoin (BTC) ağındaki karma oranı üzerinde çok az etkisi olduğu veya hiç etkisi olmadığı görüşülüyor. Ağ, karma oranlarının artmaya devam etmesiyle her zamankinden daha güçlü performans gösteriyor.

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, korona virüsünün şu anda piyasa üzerindeki etkisini tahmin etmenin zor olduğunu söyledi. “Bitcoin’in fiyatını nasıl etkileyecek, size gerçekten bunu söyleyemedim. Şu anda öyle hissetmiyorum. ”
Bu arada madencilik donanım üreticisi Bitmain sözcüsü de hiçbir etki görmediklerini söyledi.

BanknotlarBanknotların karantina altına alınmasından sonra Korona Coin’in doğuşu

Kripto para topluluğu, virüsün banknotlar ile yayılmasının Bitcoin ile engellenmesinin mümkün olup olmadığını tartışırken, Reddit kullanıcısı Korona virüs için ERC-20 Korona Coin’i (NCOV) piyasaya sürdü. Web sitesine göre amacı salgın hakkında farkındalık yaratmak.

Çin’de Banknotlar Karantina Altına Alınıyor!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!