BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$63,499.10
ETH
$4,200.90
XRP
$1.10
LTC
$195.84
LINK
$32.27
BNB
$486.86
XTZ
$6.67
EOS
$4.83
NEO
$44.74
$63,491.11
+5.17%
$4,199.79
+4.24%
$1.10
+1.86%
$195.72
+3.7%
$1.00
0%
$1,542.62
+4.24%
$288.26
+4.14%
$55.80
+2.72%
$174.83
-1.02%

Çinli Blockchain Firmalarının Yüzde 89’u Kripto Para Çıkarmaya Çalışıyor: Rapor

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Çin’deki bir Blockchain şirketinin kıdemli bir yöneticisi, Çinli Blockchain firmalarının yüzde 89’unun kendi kripto para birimlerini çıkartmaya çalıştıklarını iddia ediyor.

Devlet tarafından işletilen CCTV’nin 21 Kasım’daki yayınında Pekin Blockchain Teknoloji Uygulama Derneği’nin (BBAA) başkanı Yedong Zhu, Çin’deki Blockchain endüstrisinin çoğunlukla Blockchain üzerine değil, token üzerine yoğunlaştığını açıkladı.

CCTV, Zhu’nun açıklamalarına ek olarak Çin Halk Bankası tarafından yürütülen yeni bir araştırmayla ilgili bir haber yayınladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Beş Çinli finans ve teknoloji şirketi yetkilisi tarafından ortaklaşa yazılan “Bluebook on Blockchain” raporu, Çin’de 28.000 Blockchain şirketi olduğunu ortaya koyuyor.

“Bluebook”un yazarları arasında Çin Sosyal Bilimler Akademisi,  Çin Ödeme ve Takas Birliği,  Pekin Blockchain Teknoloji Uygulama Derneği ve Sosyal Bilimler Akademik Yayınları yer aldı.

BBAA Başkanı: 28.000 Blockchain şirketinden sadece 4.000’i Blockchain üzerine yoğunlaşıyor

Coinzilla Banner (728x90)

BBAA başkanına göre, Çinli Blockchain firmalarından yalnızca 4.000 tanesi sadece Blockchain üzerine yoğunlaşıyor. Kalan 25.000’inin ise kendi kripto para birimlerini veya tokenlerini çıkarmaya çalıştığı söyleniyor.

Bu haberler Başkan Xi Jinping’in Ekim ayında Blockchain’i benimseme çağrısından sonra Çinli firmalar arasında Blockchain kullanımının artmasıyla gündeme geldi.

Başkanın bu çağrısı, kripto para ile çalışan yerel şirketler arasında yeni bir hareketlenmeye sebep oldu.   21 Kasım’da PBoC’nin (Çin Halk Bankası) Şangay şubesi, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri ile işlem yaptığı iddia edilen kuruluşlara karşı harekete geçtiklerini duyurdu.  22 Kasım’da Çin’in Şenzen bölgesindeki yetkilileri 39 tane kripto para borsasının Çin’in kripto para birimi yasağına uymadığını iddia etti.

Devlet yanlısı basın organları, başkanın Blockchain’i benimseme çağrısının yalnızca Blockchain teknolojisi ile sınırlı kalması gerektiğinin, kripto para birimi ile ilgili girişimleri içermediğinin altını çizdi.

Çin’deki Blockchain şirketlerinin yarısından fazlası Guangdong bölgesinde bulunuyor

Blockchain şirketlerinin bir çoğu Guangdong ve Şenzen bölgelerinde bulunuyor.

Ek olarak, raporda Çin’deki internet dolandırıcılığının 100 milyar Çin yuanına (15.6 milyar dolar) ulaştığı iddia ediliyor.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.