kripto para
Çinli Şirket Kripto Paralara Büyük Yatırım Yaptı!

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Çinli Şirket Kripto Paralara Büyük Yatırım Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde Bitcoin’e çok fazla kurumsal yatırımcı gelmeye başladı. Kripto para birimi Bitcoin’e yatırım yapan kurumsal yatırımcılar dalgası Asya kıtasına da yayılmaya başladı.

Çin merkezli teknoloji şirketi Meitu, 7 Mart 2021 tarihinde yaptığı basın açıklaması ile nakit rezervi ile 22,1 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve 17,9 milyon dolar değerinde Ethereum (ETH) satın alarak kripto paralara 40 milyon dolar yatırım yaptığını açıkladı.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Meitu şirketi 40 milyon dolara 379,12 adet Bitcoin, 15000 adet ise Ethereum satın aldı ve şirketin yönetim kurulu kripto para yatırımını 100 milyon dolara kadar çıkarabileceğini duyurdu. Alım işlemi ise 5 Mart 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Resim düzenleme uygulaması olan Meitu’nun 450 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor. Meitu, Blockchain teknolojisini mobil internetin ilk zamanları ile kıyaslayarak bu teknolojiye erken aşamalarda katıldığına inanıyor.

Meitu, kripto para yatırımını 100 milyon dolara çıkaracak!

Şirketin yönetim kurulu yatırım yaptıkları iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un için geleceğini parlak görüyor. Şirket mevcut yatırımına 60 milyon dolar daha ekleyip toplamda 100 milyon dolar değerinde kripto para yatırımı yapacağını vurguladı. İtibari para birimlerinin değer kaybettiklerini ifade eden şirket kripto paraları portföyü çeşitlendirmek için kullanılabileceğini belirtti. Meitu şirketinin yönetim kurulu kripto para fiyatlarının gelecekte daha fazla yükselmesini bekliyor.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

Meitu, neden Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yaptı

Şirketin yönetim kurulu, Bitcoin ve Ethereum’un gelecekte çok daha fazla ilgi görebileceğini düşünüyor. Yatırımlarının uzun vadeli olmasına rağmen, kripto paraların genel olarak hala fiyatlarının oldukça oynak olmasından ötürü şimdilik en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum’a yatırım yapmayı tercih ettiklerini söyledi.

Bunun yanında Meitu, Ethereum destekli merkeziyetsiz uygulamaları (dApps) kullanarak Blockchain teknolojisine giriş yapmak istiyor.

Çinli Şirket Kripto Paralara Büyük Yatırım Yaptı!