Coinbase

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Coinbase, Bu 2 Altcoin’i Listeledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase, borsasında sunduğu sürekli genişleyen kripto varlık listesine Ethereum tabanlı iki altcoin daha ekledi.

Başlangıçta yalnızca Coinbase Pro’da mevcut olan ARPA Chain (ARPA) ve Perpetual Protocol (PERP), şimdi şirketin ana borsasında ve mobil uygulamalarına eklendi.

ARPA, veri depolama, gizliliği koruyan akıllı sözleşmeler ve kredi dolandırıcılığına karşı koymak ve veri cüzdanlarını güvenli hale getirmek için kullanılabilecek ölçeklenebilir zincir dışı işlemler içeren blok zinciri tabanlı bir hesaplama ağı olan ARPA Chain’in yerel kripto para birimidir.

Ağın diğer kullanım örnekleri arasında pazarlama, ortak yapay zeka modeli eğitimi ve anahtar yönetim sistemleri yer alıyor.

ARPA, orijinal Coinbase Pro listeleme duyurusundan sonra fiyatının fırladığını görse de, o zamandan beri stabilize oldu ve bu yazı hazırlanırken 0,16 dolardan işlem görüyordu. Altcoin son yedi günde 0,18 dolardan yüzde 13’lük bir düşüş yaşadı.

PERP, aracılara ihtiyaç duymadan fiat para, kriptolar veya diğer emtialarda kaldıraçlı kalıcı sözleşmeler açmak için merkezi olmayan bir platform olan Perpetual Protocol’ü temsil ediyor.

Kalıcı sözleşmeler, herhangi bir sona erme tarihi olmaması dışında vadeli işlemler gibi çalışan türev sözleşmelerdir.

PERP, bu yazı hazırlanırken yedi günün en yüksek seviyesi olan 19,28 dolardan yüzde 20 düşerek 16,18 dolardan işlem görüyordu.

Coinbase, Bu 2 Altcoin’i Listeledi!