CoronaCoin’den Sonra Şimdi de Tuvalet Kağıdı Koini Çıkarıldı!

tuvalet kağıdı koini
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçen ay çıkarılan CoronaCoin’den sonra şimdi de tuvalet kağıdına eş değer olan yeni bir kripto para çıkarıldı; Tuvalet Kağıdı Koini

Almanyalı yazılımcı Viljami Kuosmanen, Coronavirüs paniği ile küresel boyutta ortaya çıkan tuvalet kağıdı krizine bir çözüm olarak tuvalet kağıdı ile desteklenen yeni kripto para birimi çıkardı.

Toilet Paper Coin (Tuvalet Kağıdı Koini)

Toilet Paper Coin (TPC) isimli yeni kripto para, “zor zamanlar için global kripto para” olarak tanımlanıyor. Tuvalet Kağıdı Koini yapılan açıklamaya göre, Ethereum’un Blockchain’inde bir ERC-20 token’ı ve fiziki 3 katlı tuvalet kağıdı ile destekleniyor.

Yapılan açıklamada, “Tuvalet Kağıdı Koini, tuvalet kağıtlarına dayandığı için kesinlikle stabil kripto para (sabit kripto para) olarak kabul edilmese bile finansal belirsizlik zamanlarında güvenli bir limandır” deniliyor.

Her koin, Amazon e-ticaret API’sine bağlanan akıllı bir sözleşmeyle yapılan token transferi ile gerçek hayattaki 3 katlı tuvalet kağıdı ile değiş-tokuş yapılabiliyor. 1 TPC 3 katlı ve veya 500 yapraklı bir tuvalet kağıdı rulosuna eş değer olduğu belirtiliyor.

Coronavirüs’ün ortaya çıkmasından sonra geçen ay da “CoronaCoin” ismiyle yeni bir kripto para çıkarılmıştı. Teknik olarak Korona Virüsü’ne endeksli olan bu kripto paranın üretimi, virüs ne kadar yayılırsa o kadar azaltılıyor. Şimdiye dek 11.534 TPC yakılarak üretim miktarından düşüldü.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!