COVID-19 Domaini Bitcoin ile Yasadışı Satıldı!

domain
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı, yasadışı yollar ile COVID-19 domaini olan coronaprevention.org’u Bitcoin ile satanlardan ele geçirdi.

ABD Savcılığı, domain sahibinin Bitcoin (BTC) karşılığında coronaprevention.org’u satmaya çalışması sonrasında sahte olan COVID-19 alan adını ele geçirdi.

Başsavcı William Barr, bakanlığın koronavirüs salgınına ilişkin yasadışı faaliyetlerin tespit edilmesi ve kovuşturulmasına öncelik verilmesi emrini uyguluyor.

ABD Adalet Bakanlığı tarafından ABD Başkanı Donald Trump koronavirüs salgını sebebiyle ulusal acil durum ilan etmesinden sonraki gün bu alan adının hackerların bulunduğu forumda satıldığı iddia ediliyor.

Mür Boyu Komisyonlarda 10 İndirim Kazan 1

Bu alan adının sahibi hackerların bulunduğu bu forum sitesinde ücretli reklam vererek “etkili bir domain” adı olarak tanıttı.

Dolandırıcılar alan adını 500 dolara sattı

2003 yılından bu yana Ulusal Güvenlik Soruşturmaları (HSI)’nın özel bir ajanı olarak çalışan Michael Johnson’ın verdiği beyannameye göre, 13 Nisan tarihinde HSI memurunun alan sahibini bu foruma dahil ettiğini ileri sürüyor.

Bu HSI ajanı, bu domain sahibi kişinin sahte koronavirüs test kitleri satıyormuş gibi davranarak hileli testler satmayı plandıklarını fakat bunları Alibaba’dan toplu olarak satın alacak yeterli paralarının olmadıklarını ileri sürdü.

Dolandırıcı şahıs bu domain için 500 ABD doları değerinde Biitcoin istedi. Forumda müşteri kılığına giren HSI ajanı ise 20 Nisan’da kısmi olarak ödeme yaptı.

HSI ajanı Johnson, alan adını  bu şekilde ele geçirdi ve alan adı forum tanıtımından kaldırıldı ve Adalet Bakanlığı’na teslim edildi.

Dark Web’ciler COVID-19’dan faydalanıyor

Koronavirüs salgınından ötürü internet dünyasının karanlık yüzü olan dark web pazarında satıcılar COVID-19 ile ilgili sahte ürünler  satmaya başladı.

Sahte panzehirler, aşılar, cerrahi maskeler, el dezenfektanı ve tuvalet kağıtları Dark Web piyasasında aşırı fahiş fiyatlara satılıyor.

Hatta Dark Web piyasasında bir satıcının COVID-19 ile enfekte olduğu iddia edilen yarasaları sattığı tespit edildi.

COVID-19 Domaini Bitcoin ile Yasadışı Satıldı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.