CryptoLaw Kurucusu, Ripple SEC Davası Hakkında Tahminlerde Bulundu!

Ripple
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CryptoLaw kurucusu John Deaton, devam eden Ripple-SEC davası hakkında tahminlerde bulundur. SEC, Ripple’ın sanıkları Chris Larsen ve Brad Garlinghouse’un XRP’nin bir menkul kıymet olduğuna dair gerçek bilgiye sahip olduğunu veya bilmemekte pervasız olduklarını kanıtlamak zorunda kalabileceğinden, davanın XRP için olumlu bir sonuca vardığını düşünüyor. CryptoLaw kurucusu, bunu belirleme görevinin SEC için imkansız bir yük olabileceğine inanıyor.

Deaton, sunulan kanıtlardan bazılarını gözden geçirerek,

“Pervasızlığı kanıtlamak için SEC, makul bir kişinin XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu bileceğini kanıtlamalıdır, çünkü o zamanlar herkes için çok açık ve barizdi.” dedi.

Hafta sonu boyunca iki 2012 Perkins Coie yasal notunun mührünün açılması konusunda da tepki gösterdi.

Savunma avukatı James K. Filan görüşlerini dile getirerek,

“Bu notlarda kesinlikle Ripple’ın pervasız davrandığını veya önemli riskleri göz ardı ettiğini gösteren hiçbir şey yoktu.

Filan, notların açıklanmasının genel olarak, Ripple ve bireysel sanıklar için olumlu olduğunu düşünüyor. 

Ripple’ın genel danışmanı Stuart Alderoty, belgelerle ilgili sonucunu ortaya koydu.

“Şu anda kamuya açık olan bu 2012 notlarının sonucu açıktır: XRP, menkul kıymetler oluşturmaz.”

Davadaki son gelişmelerde, Ripple’ın avukatları, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), boşluğu “devre dışı” davalarla doldurarak şirketin en önemli adil uyarı savunmasına karşı davasını desteklemesine izin verilmemesi gerektiğini savunuyor.

SEC, Ripple’ın sur-cevabına bir sur-cevap sunma talebinde, blok zinciri şirketi LBRY Inc.’in dahil olduğu benzer bir davaya işaret ediyor. Ancak Ripple, böyle bir ihmalin “dikkate değer” olduğunu iddia ederek SEC’in LBRY davasında savunmaya geçmeyi bile istemediğinden bahsetti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!