BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
BTC
$62,075.23
ETH
$3,746.34
XRP
$1.09
LTC
$185.59
LINK
$25.65
BNB
$486.47
XTZ
$6.56
EOS
$4.42
NEO
$42.79
$61,947.81
+0.7%
$3,735.93
-2.88%
$1.08
-0.91%
$185.36
+0.89%
$1.00
0%
$1,372.24
-2.88%
$255.39
-2.1%
$52.44
-1.22%
$140.24
+1.89%

DeFi ve Sağlık Hizmetleri: Trilyon Dolarlık Fırsatlar

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Sağlık hizmetlerine uygulandığında, DeFi, en büyük etkiye sahip çok temel bir yıkıcı teknoloji haline geliyor.

Günümüzün teknolojik ve tıbbi gelişmeleriyle birlikte, kaliteli ve uygun fiyatlı sağlık bakımı temel bir insan hakkı aslında. Sosyo-ekonomik düzeyi veya coğrafi konumu ne olursa olsun her bir kişi için sağlık hizmeti önemli.

Sağlık hizmetleri piyasasının küresel büyüklüğü 2018’de 8.45 trilyon doları aştı ve büyümeye devam ediyor. COVID-19 salgınının başlamasıyla birlikte, tıbbın çevrimiçi hale geldiği ve dijitalleştiği iyi biliniyor. Ancak bunun merkezi olmayan finansla nasıl bir ilişkisi var? Merkezi olmayan finans topluluğu hızla büyüyor. Ancak şu anda öncelikli olarak verim çiftçiliğine odaklanarak hala gelişiminin erken aşamalarında bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

DeFi alanı ve sağlık

DeFi alanı dikkatlice analiz edildi. Sağlık hizmetlerine uygun şekilde uygulandığında büyük bir piyasa potansiyelini temsil ediyor. DeFi’nin temel ilkeleri – toplum tarafından yönetilen, toplum tarafından finanse edilen, şeffaf ve aracıların ortadan kaldırıldığı gibi ilkeler – sağlık hizmetlerine uygulanırsa çok ilginç bir fırsat ortaya çıkacak.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Örneğin, yalnızca hastalar ve profesyoneller için tıbbi cihaz finansmanı ve leasing piyasası segmenti yılda 450 milyar doların çok üzerinde. Bu piyasaya ulaşmak için kolay, erişilebilir ve küresel olan hiçbir merkezsiz finans çözümü veya DeFi çözümü yoktur. Bunun için küresel bir çözüm sunan kimse yok; banka yok, sigortacı yok, devlet kurumu yok – kimse yok. Açık olan bir şey var: COVID-19 salgını ve sağlık hizmetlerinin değişen ortamı ve DeFi ile kesişme noktasından kaynaklanan gerçek bir ihtiyaç, gerçek açlık ve muazzam büyüme potansiyeli var.

Global Telehealth Exchange ve Diyabet Bakım Ağı gibi projelerde tıp camiasıyla yakın bir şekilde çalışarak, küresel olarak yayılmış hastaları izlemek için daha da büyüyen ve acil bir ihtiyaç olduğunu tespit ettik. Bu nedenle, hem doktorlar hem de hastalar tarafından küresel olarak erişilebilir olan tıbbi izleme cihazlarına basit, hızlı bir finansman çözümü sağlamak için gerçek bir fırsat söz konusu.

Coinzilla Banner (728x90)

Ancak fırsat sadece burada bitmiyor. DeFi’den büyük fayda sağlayacak olan sadece tıbbi cihaz finansmanı değil. Sağlık hizmetleri pazarı çok büyük hem de şaşırtıcı derecede büyük. Aşağıda, DeFi’nin uygulanabileceği sağlık hizmetleri pazarı segmentleri ve bunların değerlerinin sadece birkaç örneği bulunmaktadır.

 

defi
 

Büyümek mümkün

Bugün DeFi piyasası yaklaşık 8,9 milyar dolar değerinde. Ancak sağlık hizmetleri ile kesiştiğinde, katlanarak trilyon dolarlara çıkma potansiyeline sahip olduğunu söylemek abartı olmaz! Profesyonel tesis ve cihaz finansmanı pazarı tek başına bunun 50 katından fazla değerdedir. Toplum tarafından yönetilen, topluluk tarafından finanse edilen, yüksek oranda ölçeklenebilir, küresel olarak yararlı bir çözüm olacak sağlık hizmetleri için bir DeFi ihtiyacı bulunuyor.

İleriye giden yol

DeFi, ölçeklenebilir, sürdürülebilir, toplum tarafından yönetilen ve toplum tarafından finanse edilecek şekilde yönetilmeli ve sağlık hizmetlerine uygulanmalı. Bunu başarmak için, yönetişim, kurallar, tokenlar, havuzlar ve sağlık ürünleri ile müşterilerin finansmanı için bir çerçeveye ihtiyaç duyulacaktır. Daha sonra ölçeklendirmek, büyütmek, genişletmek ve bundan faydalanmak için topluluğa devredilmelidir.

Bu, gerçek doktorlar ve hastalar için işe yarayan bir model olarak hizmet etmelidir ve sağlık hizmetleri için diğer birçok DeFi projesini başlatabilir. Amaç, sağlık hizmetleri için küresel olarak kullanılabilir hale getirilebilen ve anında fırsat sunan ancak diğer fırsatları ele alacak şekilde ölçeklenebilen bir DeFi standardı oluşturmaktır.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

DeFi ve Sağlık Hizmetleri: Trilyon Dolarlık Fırsatlar 1 - defi

DeFi, kesinlikle daha fazla insan için daha iyi sağlık sonuçları sağlamaya yardımcı olacak ve dünyanın herhangi bir yerindeki herkes için kaliteli bakımın önündeki engelleri kaldıracaktır. Sağlık hizmetleri için DeFi çok yakınımızda. Bir çok da fırsatlar var.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.