Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Dev Bankanın Bitcoin Tahmini: Bitcoin Fiyatı 4 Katına Çıkacak!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiliz dev banka Standard Chartered, pazartesi günü yaptığı açıklamada, Bitcoin‘in değerinin bu yıl 50 bin dolara ve 2024’ün sonuna kadar ise 120 bin dolara ulaşabileceğini söyledi.

Standard Chartered, BTC fiyatındaki son artışın madencilerin daha fazla Bitcoin (BTC) biriktirmeye teşvik edeceğini öne sürüyor ve bunun fiyatı olumlu etkileyeceğini düşünüyor.

Standard Chartered

Standard Chartered, sözde “kripto kışı”nın sona erdiği görüşü üzerine Nisan ayında Bitcoin için 100 bin dolarlık bir 2024 sonu tahmini yayınladı, ancak bankanın en iyi FX analistlerinden biri olan Geoff Kendrick, şu anda bu tahminlerinde %20 artış olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin ve Altcoin’leri Etkileyebilecek Bu Haftanın Önemli Gelişmeleri (10 Temmuz)

Geoff Kendrick şu ifadelerde bulundu:

“Madencilerin ürettikleri BTC başına elde ettikleri karlılığı, nakit akışlarını koruyarak daha az Bitcoin satmaları anlamına geliyor. Bu durum ise Bitcoin’in toplam arzının azalacağı için Bitcoin fiyatının yükseleceği anlamına geliyor.”

Bitcoin’in fiyatı yılın başından bu yana %80 arttı, ancak şu anki 30.200 doların biraz üzerindeki seviyesi, Kasım 2021’de zirve yaptığı 69.000 doların yarısından hala daha az.

İlginizi Çekebilir: Dolandırıcılık Uyarısı: Fantom (FTM) Taklitçileri Multichain Hack Mağdurlarını Hedef Alıyor!

2022’de merkez bankaları faiz oranlarını yükseltirken ve FTX borsası gibi bir dizi kripto şirketi patlarken kripto sektöründen trilyonlarca dolar silindi. Bu yıl bir dizi geleneksel tarzda bankanın çöküşü, yine de Bitcoin’de toparlanmayı besledi.

Standard Chartered Nisan ayının sonunda yayımladığı bir araştırma raporunda, Bitcoin madenciliğindeki artan karlılık ve ABD para politikalarında yaşanan gelişmeler neticesinde 2024 yılının sonuna kadar BTC’nin fiyatının 100 bin dolara ulaşacağını bildirmişti.

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin’in fiyatı Binance borsasında 30.295 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Dev Bankanın Bitcoin Tahmini: Bitcoin Fiyatı 4 Katına Çıkacak!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!