bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin’de (BTC) Gerilim Tırmanıyor: Büyük Fiyat Hareketine Hazır Olun!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) 20 Mayıs’tan bu yana bir akümülasyon içerisinde hareket ediyor. 66.000 dolar ile 72.000 dolar arasında bir akümülasyon alanı oluştu.

Ayrıca BTC fiyatı simetrik üçgen formasyonu oluşturuyor ve fiyat artık sıkışıyor. Artık yakın bir zamanda bir patlama göreceğiz. Bu patlamayı ayılarda yapabilir, boğalar da yapabilir.

Bu patlamadan önce yönümüzü bulabilmek için aşağıdaki bazı kritik seviyeleri takip etmeliyiz.

bitcoin

BTC’nin günlük grafiğine baktığımızda iki adet sarı trend çizgisi çizdim: üstteki çizgi düşüş trendi çizgisi alttaki çizgi ise yükseliş trendi çizgisi.

Nisan 2024’te kurduğum ve katılan herkesin %100 memnun kaldığı (anket sonuçları aşağıda) “BİTCOŞAR Milyonerler Kulübü (BMK)” adlı adlı özel eğitimler paylaştığım online kripto eğitim grubumuza hala katılmadıysanız mutlaka aşağıdaki bağlantıya tıklayarak katılabilirsiniz:

İbrahim COŞAR Dev Altcoin Boğa Sezonu Sepeti 2024 1 Yıllık Danışmanlık Hizmeti

BİTCOŞAR Milyonerler Kulübü (BMK) Memnuniyet Anketi Sonuçları

BMK

BTC fiyatı grafikte bulunan aşağıdaki yükseliş trendi çizgisini üç kere test etti ve fiyat buradan yukarı yönlü olarak hep tepki alıyor. Boğalar bu seviyelerde güçlü ve ayılara geçit vermiyor. Üstteki çizgide ise ayılar boğalara müsaade etmiyor ve BTC bu üst çizgide bulunan trend seviyelerinden satış yiyor fakat grafiğe göre fiyat hareketlerine baktığımızda ayılar boğalara göre daha güçsüz görünüyor.

Ayılar, boğaların aşağıda oluşturdukları bu sağlam seti eğer fiyatı tekrar bu sete değdirip kırabilirlerse bu sağlam setin potansiyeli kadar bir düzeltme görebiliriz. Bu kritik seviye ise 67.500 dolarda bulunuyor. 68.000 doların altında günlük kapanış yaparsa bu savaşı muhtemelen ayılar kazanabilir.

BTC fiyatı bu yükseliş trendi çizgisi üzerinde tutunmayı başarırsa ve bu sefer tekrar yukarıdaki düşüş trendi çizgisinden tekrar satış yemezse ve yukarıdaki ayıların güçsüz setini yani duvarını kırmayı başarabilirse bu sefer yukarı yönlü bir patlama görebiliriz. Yukarıda takip etmemiz gereken kritik seviye ise 70.000 dolarda bulunuyor.

Bitcoin fiyatı an itibarıyla 69.272 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Lütfen ama lütfen yüksek kaldıraç kullanıp yüksek risk alıp paranızı kaybetmeyin. Özellikle fiyatın sıkıştığı bur süreçlerde hiç yapmayın. Bu kişisel ve finansal sağlığınız için yatırım tavsiyesidir.

Özetle, boğalar 67.500 dolar seviyesini koruyorlar ve bu seviyeyi destek yaptılar. Ayılar ise 70.000 dolar seviyesini koruyorlar burayı direnç yaptılar. Günlük kapanış 67.500 dolar altında olursa aşağı yönlü olarak %10-%20’lik bir potansiyel düzeltme görebilir. Günlük kapanış 70.000 dolar üzerinde olursa eğer bu sefer yukarı yönlü olarak %10-%20’lik bir potansiyel yükseliş görebiliriz.

Son olarak tüm bunlar benim kişisel görüşlerimdir, asla kesinlik içermez ve yatırım tavsiyesi değildir. Bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen kendi araştırmanızı yapın.

Bitcoin’de (BTC) Gerilim Tırmanıyor: Büyük Fiyat Hareketine Hazır Olun!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!