Dijital Dolar, Bitcoin İçin Boğa Anlamına Mı Geliyor?

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık lideri Grayscale Investments CEO’su, bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) Bitcoin’in (BTC) daha fazla benimsenmesine ve büyümesine sebep olabileceğini söyledi.

CNBC’nin Squawk Box programında yaptığı yeni bir röportajda, Michael Sonnenshein, Fed destekli bir dijital doların, yatırımcıların ve işletmelerin kriptoya yatırım yapmasına ve benimsemesine yardımcı olacağını belirtti.

Ayrıca kripto para birimlerinin alım satımını destekleyen ödeme devi PayPal’a atıfta bulundu.

Dijital doların veya federal destekli bir dijital varlığın ortaya çıkışının, yatırımcıların merkezi olmayan uygulamalar hakkında düşünmesi için bir itici güç olduğuna inanıyoruz, bu nedenle PayPal ve diğer şirketler, Bitcoin ve diğerleri gibi merkezi olmayan protokolleri iş modellerine zaten dahil ediyor. Dijital varlıkların kullanımına ışık tutmanın, yatırımcılara daha fazla rahatlık sağlayan bir etkinleştirme faktörü olduğunu düşünüyoruz.”

Sonnenshein, bir CBDC’nin Paypal gibi şirketleri işsiz bırakabileceği ve kripto varlıklarını yerinden edebileceği fikrine katılmadığının da altını çizdi. 

“Dışarıda değil, aksine bu teknolojinin kullanımına ışık tutuyor. Blok zinciri teknolojisinin temellerine bakmak ve ayrıca federal veya fiat destekli varlıklar ile Bitcoin gibi merkezi olmayan varlıklar arasındaki farka ışık tutmak burada neredeyse bir etkinleştirme faktörü olacaktır.

Bu ekosistemin değerlerinin çoğunun daha kapsayıcı, daha adil bir finansal sistem yaratmakla ilgili olduğunu ve bu nedenle çevremizde benimsendiğini gördükçe, bu fikirlerin yatırımcıları ve kullanıcıları daha fazla etkilediğini unutmamalıyız.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!