Dogecoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Dogecoin Birkaç Saat İçerisinde Yüzde 10 Düştü! Düşüşün Olası 3 Nedeni!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk’ın Twitter hisselerinin yüzde 9,5’ini satın almasının ve platformda Dogecoin uygulamasına ilişkin söylentilerin ardından, piyasadaki ilk memecoin’in fiyatı birkaç saat içinde yüzde 21 arttı, ancak şimdiden değerinin büyük bir bölümünü kaybetti.

“Söylentiyi Satın Al, Haberi Sat”

Memecoin’in bu kadar hızlı bir şekilde geri çekilmesinin arkasındaki ilk potansiyel neden, yatırımcıların varlık hakkında söylentiler ortaya çıktığında satın almanız ve halka açık alana yükselen yükseliş haberlerinden sonra satmanız gerektiğini söyleyen genel inancına bağlanabilir.

Kaynak: TradingView

Musk’ın büyük satın alımıyla ilgili ilk söylentiler 4 Nisan’da ortaya çıktı ve DOGE grafiğinde görebileceğimiz gibi, 13:00’da büyük bir yeşil saatlik mum kaydetti, ancak Dogecoin’in fiyatı hemen ardından geri çekildi.

Kitle iletişim araçlarına gelince, Elon Musk’ın büyük satın almasıyla ilgili ilk haber yazıları 5 Nisan’da çıktı ve bu, Dogecoin’in fiyatına yansıdı ve kısa süre sonra yüzde 20 arttı ve ardından geri çekildi.

Teknik Direnç

DOGE’un olumsuz fiyat performansına bağlanabilecek bir diğer faktör, 200 günlük üstel hareketli ortalama direncidir. DOGE, son 124 gün boyunca hareketli ortalamanın altında hareket etti ve ilk denemede kıramadı.

Yatırımcılar Dogecoin’e İnanmıyor

Son beş aydır, Dogecoin uzun vadeli bir düşüş trendi içinde ve Aralık ayında yerel en yüksek seviyeye ulaştığından beri değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybetti. ATH’deki kayıpları sayarsak, daha olumsuz rakamlar görmek mümkündür.

Kripto para birimi olumlu sonuçlar veremediğinden, bazı yatırımcılar, ATH’ye yakın pozisyonlar açtıktan sonra fiyat artışları kayıplarının bir kısmını karşıladığında varlıklarını satmayı tercih ediyor.

Dogecoin Birkaç Saat İçerisinde Yüzde 10 Düştü! Düşüşün Olası 3 Nedeni!