DOGE

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Elon Musk Dogecoin Videosu Paylaştı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla, SpaceX ve diğer birkaç üst düzey şirketin başkanı, ek olarak aynı zamanda meme kripto para birimi Dogecoin’in büyük bir hayranı olan Elon Musk, DOGE hakkında bir video yayınladı.

Bu gönderi, Ark Invest Araştırma Direktörü Brett Winton tarafından Bitcoin madencileri hakkında bir tweet’e yanıttı. Madencilikten bahsetmişken de, 1 Nisan’da 19 milyonuncu Bitcoin basıldı.

Videonun İçeriği Nedir?

Winton, Bitcoin ve Bitcoin madenciliğini anlayan biri ile “madencilerin” donanım olduğunu bilmeyen biri arasında geçen kısa bir konuşmayı içeren şaka temalı bir yazı yayınladı. Buradaki cahil anne, yani kriptodan anlamayan ve madencilerin sadece insan değil aynı zamanda mikro çipler olduğunu bilmeyen eski kafalı biri.

Elon Musk ise, Dogecoin hakkında bir video yayınlayarak “her şeyi açıkladığını” söyleyerek Winton’a yanıt verdi. Videoda, Bitcoin ve diğer büyük kriptoları piyasa değerine göre geride bırakmasına izin veren bir rokete binen bir Shiba Inu köpeği (DOGE’nin sembolü) bulunuyor. Videoda DOGE’nin fiyatı yükseliyor ve popüler kripto para “aya” gidiyor.

Video ayrıca Dogecoin, Bitcoin, Litecoin ve diğer birinci nesil kripto paralar ve bunların yayları için kullanılan Proof-of-Work madencilik algoritması için kullanılan mikro çipleri de kısaca açıklıyor.

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus tartışmaya katılarak bu videoyu “tarihin en iyi kripto para birimi videosu” olarak değerlendirdi.

Winton’ın tweet’inin altındaki başlıkta bir yorumcu, Bitcoin‘i eşine açıklayamama şikayetlerini de paylaştı. 60’lı yaşlarının sonlarında başka bir Twitter kullanıcısı Bitcoin’i anlayamadığını da açıkca itiraf etti, ancak büyük bir şeyi kaçırdığını hissediyor.

Brenton, Musk tarafından yayınlanan memenin, tweet’teki kişi için çok uzak olduğu yanıtını verdi. Ancak beş yaşındaki çocuğunun onu Coinbase’de bir hesap açmaya davet ettiğini itiraf etti.

Elon Musk Elindeki Kripto Varlıklarını Satmayacak!

Mart ayının başlarında, Tesla’nın başkanı, hala bir miktar Dogecoin’e ve iki büyük kripto para birimine (Bitcoin ve Ethereum) sahip olduğunu tweetlemişti. Ünlü CEO, cüzdanındaki kripto paraları satmayacağını da önemle belirtti.

Dogecoin’in fiyatı bu duruma hemen yanıt verdi ve yüzde 9’luk bir artış kaydetti, ancak bu yükseliş uzun sürmedi.

Geçmişte Musk tarafından atılan tweetlerin Dogecoin fiyatı üzerinde daha güçlü bir etkisi olurdu ve bu, centibillionaire tweetinde neredeyse her sözün daha da değerlenmesini sağladı. Ama şimdi DOGE fiyatı üzerindeki bu değerlendirme etkisini yitiriyor gibi görünüyor.

Elon Musk Dogecoin Videosu Paylaştı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!