Dolandırıcılık

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. HABER
  3. Dolandırıcılık Uyarısı: Vitalik Buterin’i Taklit Ederek Dolandırıcılık Yapılıyor!

Dolandırıcılık Uyarısı: Vitalik Buterin’i Taklit Ederek Dolandırıcılık Yapılıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaklaşık beş saat önce, ‘Nwa1g’ adlı bir Reddit kullanıcısı, Instagram’da Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’i taklit eden bir dolandırıcı bulduğunu iddia eden bir gönderi yayınladı.

İddiaya göre bu kişi veya bir grup, kripto dolandırıcılığı ile takipçilerinin parasını çalıyor.

Vitalik Buterin’i Taklit Eden Instagram Hesabı

Bu Reddit kullanıcısı, bu tehlikeli dolandırıcılık hakkında paylaşımda bulundu ve gönderisinin ön plana çıkarılmasını isteyerek Ethereum topluluğundan bu dolandırıcılığa engel olunmasını istedi.

Kullanıcıya göre, Vitalik Buterin’in Instagram’da resmi bir hesabı yok ve bu nedenle iddia edilen dolandırıcı, Vitalik’in Twitter kullanıcı adını @vitalik.eth kullanarak bundan faydalanıyor. Bu hesabın Instagram’da 643.000 takipçisi var.

Nwa1g ayrıca o sosyal medya platformunda Buterin’in resmi bir hesabı olmadığı için dolandırıcıyı şikayet etmenin bir yolu olmadığını da belirtti. Ancak Instagram’da 576.000 takipçiye sahip @buterin_official isimli bir hesabın da mevcut olması kafaları oldukça karıştırdı.

RedditETHscamInsta
Kaynak: Reddit
Dolandırıcılık Uyarısı: Vitalik Buterin’i Taklit Ederek Dolandırıcılık Yapılıyor!
Yorum Yap

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!