Düzenleyicilerden Binance Borsasına Uyarı!

Binance
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Afrika, Binance’ın, ülkede finansal hizmet sağlayamayacağı konusunda uyardı.

Cuma günü yapılan basın açıklamasında, Güney Afrika’nın kilit mali düzenleyicisi Finans Sektörü Davranış Otoritesi (FSCA), halkı, Binance Group ile işlem dikkatli ve tedbirli olmaya çağırdı.

Seychelles merkezli kuruluşun yetkisiz olduğu belirtildi. Bu, ülkede herhangi bir aracı finansal hizmet sağlamasına izin verilmediği anlamına gelmektedir.

Watchdog, kripto para birimlerinin Güney Afrika’da düzenlenmediğini ekleyerek yatırımcıları bir şeyler ters giderse paralarını kaybedebilecekleri konusunda uyardı.

Uyarıdan önce, Güney Afrika bankası Absa’nın Ağustos ayı başlarında müşterilerinin borsalar aracılığıyla Binance’a ödeme göndermesini engellediği bildirildi. Yerel döviz kontrol düzenlemeleri nedeniyle dijital varlıkların satın alınmasını yasakladığını iddia etti.

En büyük kripto para borsası, bu yılın başlarında bir dizi ülkenin dünyanın en büyük borsasını kısıtlamak için harekete geçmesiyle birlikte bir dizi düzenleyici kısıtlamayla karşı karşıya kaldı.

Kripto para dostu yargı alanlarından bazıları bile kendilerini Binance’dan uzaklaştırmak için harekete geçti. Bu haftanın başlarında, Singapur Para Otoritesi, borsayı yerel ödeme kurallarını ihlal etmekle suçladı ve onu yatırımcı uyarısı listesine ekledi.

Geçen ay, Güney Afrika Gelir Servisi, kazançları üzerinden yüzde 45’e kadar vergi ödemek zorunda kalacak olan kripto para birimi kullanıcıları için daha katı vergi kuralları da duyurdu. Vergiden kaçmaya çalışanlar potansiyel olarak hapis cezasıyla karşı karşıya kalabilirler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!