Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Efsanevi Yatırımcı, Portföyünün Yarısının Bitcoin’de Olduğunu Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü yatırımcı Bill Miller, kişisel net servetinin yarısının şu anda Bitcoin’de (BTC) olduğunu söyledi.

Miller, WealthTrack’e verdiği yeni bir röportajda, BTC’yi finansal felaketlere, hükümetin el koyma veya erişim engellerine karşı “sigorta” olarak gördüğünü söyledi.

“Şu anda en iyisinin dijital altın olarak düşünüldüğünü söyleyebilirim.

Altın, insanların düşündüğü gibi, beş bin yıldır en önemli bir maddi varlık olmuştur ve hükümetler ekonomiye müdahale etmeye çalıştığında insanların genel olarak elinde bulundurduğu şey altın olmuştur.

Mesela Amerika Birleşik Devletleri’nde, Franklin D. Roosevelt 1933’te herkesin altınlarına el koydu. Teslim etmeyenler ise hapse atılmıştı.

Bitcoin’inize el koyamazlar. Güvenli bir şekilde tutarsanız, internet bağlantınız olduğu sürece, çok düşük maliyetle anında bir yere gönderebilirsiniz.”

Kendini Bitcoin boğası olarak tanımlayan Miller, kendisini ayrıca “Bitcoin gözlemcisi” olarak da adlandırdı.

“Bitcoin’in gittiği yolu yeni bir teknoloji olarak gözlemliyorum ve onu matbaa, buhar makinesi, demiryolları, otomobil veya elektrik gibi eskiden çok büyük bir gelişme olarak kayda geçen şeylerin izlediği yolla karşılaştırıyorum… Bu, yeni teknolojilerin benimsenmesi için iyi anlaşılmış bir yol.”

Pandeminin başlangıcını hatırlatan Miller, finansal piyasaların “tutulmamış” olma riskini taşıdığını, ancak Federal Rezerv’in hiçbir şeyin çökmemesi için para arzını artırdığını ve Bitcoin’e müdahale edilmediğini söyledi.

“Bu süre zarfında Bitcoin ağı mükemmel bir şekilde çalıştı. İnsanlar Bitcoin ağının herhangi bir müdahale olmadan çalıştığını anlayana kadar fiyatlar düştü.”

Efsanevi Yatırımcı, Portföyünün Yarısının Bitcoin’de Olduğunu Açıkladı!