Bitcoin

Piyasa Duyarlılığı İyileşiyor: Bitcoin 44 Bin Dolara Yükseldi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tablolara baktığımız zaman, Bitcoin 6 Ocak’tan bu yana piyasa hareketliliğini sürdürerek 12 Ocak’ta 44.000 doların üzerine çıktı. Enflasyon istatistikleri, Aralık ayına kadar geçtiğimiz yıl içinde Tüketici Fiyat Endeksi’nin yüzde 7 oranında artış gösterdiğini ortaya koydu.

ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu’ndan alınan en son rakamlara göre, ABD’de enflasyon Aralık ayında tahminen yüzde 7’ye ulaştı. Resmi duyuruların ardından Bitcoin, 44.000 doların üzerinde seyir gösterdi.

Bitcoin
Görsel: TradingView

Tüketici Fiyat Endeksi, Aralık ayına kadar olan tüm 2021 yılında yüzde 7, gıda ve yakıt gibi değişken fiyatlar görmezden gelindiğinde yüzde 5,5 arttı. TÜFE ilk kez 1982’de yüzde 7’yi geçmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bazı yatırımcılar, enflasyon riskinden korunma işlevi olarak ve artan enflasyon nedeniyle Bitcoin’i olumlu olarak görüyor.

Güven verici açıklamalar yapan Fed Başkanı Jerome Powell, önemli bir ekonomik zarara yol açmadan enflasyonu düşürebileceği, yasa koyucuları ve yatırımcıları rahatlattı.

Fed Başkanı, faiz artışının yıl boyunca gerçekleşebileceğini belirterek, Fed’in faizleri beklenenden çok daha sert bir şekilde yükselmeyeceğinin sinyalini verdi.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda “aşırı korku” bölgesinde olmasına rağmen geçen haftaya göre hafif bir iyileşme göstererek 100 üzerinden 22’ye ulaştı.

Oyunda Bitcoin Fiyatı Tersine mi Dönüyor?

Kripto para analisti Will Clemente,

“Bitcoin, dormansi akışında satın alma bölgesine giriyor. Bu dip sinyal durumu Bitcoin tarihinde daha önce sadece 5 kez tekrarlandı.”

Düşüş baskısı azaldıkça, BTC/USD 10 Ocak’ta günlük grafikte oluşan yükseliş, Dragonfly Doji mum hareketini haklı çıkarmak için zorluyor.

Bazı uzmanlara göre, Bitcoin çoktan dibe vurdu ve bunlar destek sinyali verildiği bölgeler. Genel olarak, BTC yükseliş hareketini koruyarak 43.000 doların üzerinde bir dayanak buluyor gibi görünüyor.

Piyasa Duyarlılığı İyileşiyor: Bitcoin 44 Bin Dolara Yükseldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.