Bitcoin

El Salvador’da Bitcoin Eğitim Merkezi Açılıyor!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’i yasal hale getiren ilk ülke olan El Salvador, şimdi de bir Bitcoin eğitim merkezi kurmayı düşünüyor. Hala kararsızlık içinde olan bir nüfus için, kripto para biriminin teknolojisini ve faydalarını benimsemeyi arttırmayı hedefliyor.

Bu merkez, “La Casa Del Bitcoin” adı altında bir Bitcoin pazarı olan Paxful tarafından başlatıldı. Bitcoin’i inceleyen “ücretsiz ve erişilebilir öğrenme fırsatları” sağlayan bu merkez, nüfusun çeşitli etkinlikler ve buluşmalar yoluyla, kripto varlıklarını öğrenmesine ve kullanmasına da katkıda bulunacak.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Bitcoin yatırımcıları, El Salvador’un Haziran ayında açıklanan Bitcoin yasası sonucunda bir hayli mutluluk ve heyecan duymuşken, Salvador nüfusu öyle değildi. Yasanın uygulanmasına kadar geçen sürede, Bitcoin’in bir para birimi olarak kullanılmasını büyük ölçüde istemeyen kişi, Başkan Bukele karşıtı gösteriler gerçekleşmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Bu gösterilerin temel nedeni, Bitcoin hakkında bilgi eksikliğinin sonucu gibi görünüyor. Geçen yıl yapılan bir anket, 10 Salvadorludan 7’sinin yasaya karşı çıktığını, 10 kişiden 9’unun da varlık hakkında zayıf veya hiçbir bilgiye sahip olmadığını göstermişti.

Yine de kripto para biriminin faydaları inanılmaz derecede güçlü olabilir. Örneğin, Başkan Nayib Bukele, ülkenin ABD’ye havale ödemeleri için Western Union yerine Bitcoin kullanarak 400 milyon dolar tasarruf edilebileceğini tahmin ediyor.

Merkez, Küçük İşletmelere Önem Verecek!

Bitcoin yasasının içeriği, işletmeler tarafından Bitcoin kabulünün zorunlu olduğunu öne sürse de, pratikte sadece az sayıda Salvadorlu mağaza bunu kabul ediyor. El Salvador’da yaşayan ve bir kripto para birimi danışmanı olan Alexandra Dumitru, uygulamanın hala çoğunlukla Starbucks, McDonald’s ve bunu uygulayacak teknik ekipleri olan diğer büyük şirketler için ayrıldığını söylüyor.

Buna karşılık Paxful, küçük yatırımcıların ve işletmelerin daha güçlü bir şekilde ağa bağlanmasına yardımcı olmaya odaklanacak.

Geçen ay IMF, ekonomik istikrara yönelik potansiyel tehditleri öne sürerek El Salvador’a, Bitcoin’in yasallığını kaldırma çağrısında bulundu. Bununla birlikte, Bitcoin yasası sonrası sırasında yaşanan gösterilere rağmen Salvador devletinin Covid-19 sonrası güçlü bir ekonomik toparlanma yaşadığını da kabul ediyor.

El Salvador’da Bitcoin Eğitim Merkezi Açılıyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.