Elon Musk Bitcoin'in Lightning'e İhtiyacı Olduğunu Söylüyor
Elon Musk Bitcoin'in Lightning'e İhtiyacı Olduğunu Söylüyor

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Elon Musk Bitcoin’in Lightning’e İhtiyacı Olduğunu Söylüyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla CEO’su Elon Musk, son tweet’inde Bitcoin (BTC) ölçeklendirme tartışmasının derinliklerine dalıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Centibillionaire, hızla artan bant genişliği ve bilgi işlem gücü nedeniyle tek bir katmanın gelecekteki tüm işlemleri gerçekleştirebileceğini iddia ediyor, ancak bir Katman 2 protokolü olan Lightning’in şimdilik hala gerekli olduğunu kabul ediyor:

Katman sayısı, öngörülen bant genişliğine ve hesaplamaya bağlıdır, her ikisi de hızla yükselir; bu, tek katmanlı ağın gelecekteki imo’da tüm insan işlemlerini taşıyabileceği anlamına gelir.

Ölçeklendirme tartışmasını yeniden canlandırmak

Bazıları Musk’ın tweet’ini Bitcoin Cash gibi sert çatallar için bir onay olarak yorumlamakta hızlı davranırken, “büyük engelleyiciler”, işlemler zincir üzerinde çözülmediği için Lightning kullanımına karşı çıkıyor.

Bitcoin’in blok boyutunu artırmak, kripto para biriminin ölçeklenebilirliğini önemli ölçüde artırır, ancak aynı zamanda daha fazla merkezileştirmeye de yol açar, çünkü tam düğümler, ortalama bir Joe için çalışmak için çok pahalı olacaktır.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Lightning Labs CEO’su Elizabeth Stark, daha yüksek katmanların, temel katman üzerinde karmaşık şeyler oluşturmaya izin verdiğini iddia ediyor:

Katmanlı mimariler mantıklı. Temel katmanda çok fazla karmaşıklık istemezsiniz ve her türlü şeyi daha yüksek katmanlarda inşa edebilirsiniz.

Kaynak: U.Today

Elon Musk Bitcoin’in Lightning’e İhtiyacı Olduğunu Söylüyor