BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,523.04
+0.21%
$2,945.88
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$23.22
-0.26%
$362.57
-0.87%
$5.08
-1.28%
$4.12
-0.84%
$40.03
-0.99%
$42,520.41
+0.2%
$2,945.69
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$1.00
0%
$1,081.98
-1.48%
$229.16
-0.39%
$48.61
-0.23%
$116.98
-1.05%

Kripto Paraya Vergi Gelecek Mi?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Kripto paraya vergi gelecek mi? Sorusu da yatırımcıların aklında soru işareti olarak yer alıyor. Tüm Kripto para yatırımcılarını ilgilendiren bu konu uzun zamandır gündemdeki yerini koruyor.

Kripto para piyasasında yer alan şirketlere asgari sermaye koşulu ile lisans şartı konuluyor. Bunun yanı sıra kripto para satın alırken yatırımcılar artık vergi verecekler. Çoğu kripto para için vergi alınması ise yatırımcıları yakından ilgilendiriyor.

Ülkemizin son zamanlardaki yatırım araçlarından birisi olan kripto para yatırımı oldukça yaygın bir şekilde yer alıyor. 10 kişiden 7’si kripto para yatırımı yapıyor ve ek kazanç elde ediyorlar. Bazı kişiler büyük miktarlarla bu piyasada yer alırken, meslek olarak kripto para yatırımcılığı yapıyorlar. Kripto paranın, ilerleyen zamanlarda kağıt paraların yerini alması ve artık sanal para ile işlemlerin gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kripto paraya vergi gelecek mi
Kripto paraya vergi gelecek mi

Asgari Sermaye Koşulu

Coinzilla Banner (728x90)

Kripto para piyasasında yer alan ortalama 65 farklı şirkete asgari sermaye koşulu ve lisans şartı konulacak. Kripto para vergisinin birçok kripto para için geçerli olacağı öngörülüyor. Öngörülen vergilendirmeye göre Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) gibi coinler başta olmak üzere, yatırımcıların hedefinde yer alan birçok kripto para vergilendirmeye tabii tutulacak. Yatırımcılar kripto para yatırımının nasıl olacağı konusunda araştırmalar yapıyorlar.

Yatırım uzmanları kripto para yatırımlarının altın ile eşdeğer tutulabileceğini ifade ediyor. Bu tahminler uygulanır ise kripto para yatırımcıları, yatırımlarından %10 oranında vergi ödeyecekler. Bu süreçte yatırımcıların uzun süreli yatırımcı olması ya da al-sat yaparak gelir elde etmesi gibi koşulların fark etmeyeceği biliniyor. Uzmanlara göre bu oran net olmasa bile yatırımcılar belirli bir oranda vergi ödemeye yükümlü olacaklar.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bakanlıktan Açıklama

Kripto para yatırımını da ele alan Hazine ve Maliye Bakanlığı bu konuda bir değerlendirme yaptı. Bu değerlendirmeler sonucunda bakanlığın kripto para piyasasının yakından takip edileceği ifade ediliyor.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Söylentiler arasında kripto paraya vergi geleceği gündeme gelse bile bu vergilendirmenin henüz nasıl olacağı bilinmiyor. İlerleyen zamanlarda bakanlığın yapacağı araştırmalar sonucunda kripto para piyasasında belirli bir vergilendirme uygulanacak.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.