Elon Musk, Cathie Wood ve Jack Dorsey Kripto Sektörü İçin Anlaştı! Anlaşmanın Detayları Nedir?

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 Mayıs Salı günü, Ark Invest kanalında Elon Musk, Cathie Wood ve Jack Dorsey arasındaki canlı sohbet sırasında, çeşitli sorular soruldu. Bu sorulardan bazıları ise ünlü isimlerin; Bitcoin için umutlarını, düşüncelerini almak üzerine kuruldu.

Cevaplar genel olarak farklı oldu, ancak hepsi bir konuda hemfikirdi. Ünlü isimlerin cevaplarından çıkarılacak sonuç ise şu şekilde: kripto para birimleri geleceğimizde önemli bir rol oynayacak ve her biri kriptonun sıradan insanlara hayatları üzerinde daha fazla güç verme konusundaki birincil misyonunu yerine getirmesine yardımcı olacak.

Ünlü İsimlere Göre Kripto Sektörü Nasıl İlerleyecek?

Tesla kurucusu ve CEO’su, kripto para birimlerinin, fiat para birimlerine kıyasla daha verimli hale getirebileceğini umduğunu, böylece Musk’ın “hata” olarak adlandırdığı hükümet müdahalesinin daha az olacağını umduğunu söyledi. Ünlü milyardere göre, kripto para birimleri insanlara fayda sağlayacak ve onları güçlendirecek, bireylerin bu sektörde hükümet üzerindeki gücünü artıracak.

Musk ayrıca hükümetin sadece büyük bir ”şirket” olduğunu belirtti, bu yüzden insanların şirketlerden nefret etmesi ve devlet gücünü övmesi onun düşünce yapısına göre garip. Tesla ve SpaceX’in kurucusu bu çıkarımına göre, şirketleri sevmeyen herkesin hükümetten de nefret etmesi gerektiğine inanıyor.

Bir diğer yönetici ise, Hedge fonu Ark Invest Başkanı Cathie Wood. Wood’a göre kripto para birimleri yalnızca dünyanın herhangi bir yerinde iş yapma fırsatları sağlamakla kalmayıp aynı zamanda kullanıcıların ciddi enflasyon riskine karşı korunmalarına izin verdiği için daha fazla protokolün kripto dünyasına dahil olması gerektiğini söyledi. Ayrıca enflasyon sorunu üzerinde ciddiyetle duran Wood, birçok yükselen piyasanın önemli enflasyondan şikayetçi olduğunu, satın alma gücünü koruma sorunuyla karşı karşıya olduklarını ve kriptonun deflasyon fikrini uygulamanın tek yolu olduğunu belirtti.

Son olarak Twitter kurucusu ve Square CEO’su Jack Dorsey, Square’in kripto para birimlerini depolamak ve işlemek için gözetimsiz, basit çözümler yaratma planlarını açıklayarak, ademi merkeziyetçiliğin destekçisi olarak kriptonun yükselişindeki rolünü dile getirdi. Mevcut para politikasının tamamen yıkıcı olduğunu ve sektördeki gücü yalnızca en güçlülerin elinde toplamayı amaçladığını da kaydetti.

Girişimciye göre kripto, mevcut sistemi kökten değiştirecek, bireylere daha fazla güç verecek ve bunun sonucunda dünyada barışın tesisine katkıda bulunacak.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!