Elon Musk Twitter’ı Satın Alma İşlemlerini Askıya Aldı! Hisseleri Çakıldı!

Twitter
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk, Twitter’ı satın alma durumunu, popüler sosyal medya platformundaki sahte hesaplar ve dolandırıcılıklarla ilgili sorunlar nedeniyle ertelendiğini medyaya sundu.

Tesla ve SpaceX’in CEO’su, Twitter’da yüzde 9,2’lik pasif hisse satın aldığı öğrenildiği Nisan ayında çokca haberleri duyulmuştu. Kısa bir süre sonra da, Twitter’da Yönetim Kurulu Üyesi olma konusunda uzun bir süre adı geçmişti.

Ancak bu projelerin ardından bir adım daha ileri gitmeye karar verdi ve şirketin tamamını satın alıp özel hale getirmeyi teklif etti. Yaklaşık 44 milyar dolar değerindeki satın alma teklifi Nisan ayı sonlarında kabul edildi. Ancak o zamandan beri, devralma sonrasında geçici bir CEO olabileceğini ve Binance dahil birçok şirketin anlaşmasını desteklediğini öne süren birkaç rapor yayınlayarak bu süreçte sessiz kalmayı tercih etti.

Musk, şirkette bir hisse satın almadan önce bile, Twitter’da ortaya çıkan dolandırıcılıkların sayısı ve sahte profillerin endişe verici yüzdesi hakkında her zaman kendini öne çıkarmıştı. Adı geçmişte çok sayıda kimliğe bürünme sahtekarlığında kullanıldı, hatta bu tarz projelerden bazıları Bitcoin‘i içeriyordu.

Bu nedenle, sosyal medya platformunu bu kötü aktörlerden temizlemek amacıyla bu konuda daha fazla çalışmaya söz verdi. Spam ve sahte hesapların toplam Twitter kullanıcılarının yüzde 5’inden daha az olduğunu bildiren bir Reuters raporuna atıfta bulunan Musk, 13 Mayıs’ta anlaşmanın bu iddiayı destekleyen ayrıntılar için “geçici olarak askıya alındığını” bildirdi.

İlginç bir şekilde, BTC’nin en dikkat çeken eleştirmenlerinden biri olan Peter Schiff, Musk’ın gönderisine hızlı bir şekilde yorum yaptı ve milyarderin aslında asla Twitter’ı satın almayı düşünmediğini öne sürdü. Bunun yerine Schiff, Twitter hisselerini hızlı bir kar elde etmek için daha yüksek fiyatlara taşıdığını düşünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!