Elon Musk: “Kripto Para Birimleri Mükemmel Değil Ama Gördüğümüz Her Şeyden Daha İyi!”

elon musk
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Elon Musk, “ideal” olmamasına rağmen, dijital varlıkların şimdiye kadar var olan en iyi para şekli olduğuna inanıyor.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, dijital varlıkların para veritabanındaki hatayı azaltabileceğini belirtti. Ona göre kripto para birimleri ideal değil, ancak diğer finansal ürünlerin temelinden daha iyi.

Girişimci bir kez daha Bitcoin’in ana kullanım durumunun bir servet deposu olduğunu, Dogecoin’in ise ödemeler için daha uygun olduğunu iddia etti.

Şimdiye Kadar Kriptodan Daha İyisi Yok

Kripto para birimi alanındaki en etkili kişilerden biri olan Elon Musk, Lex Fridman ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, dijital varlık endüstrisine olan desteğini yineledi. Ona göre, fiat para birimlerine dayalı mevcut finansal sistem, hükümetlerin toplu baskılarıyla “para arzını seyreltebileceği” ve enflasyona neden olabileceği için mükemmel olmaktan uzak.

Öte yandan kripto para birimleri bizi 21. yüzyıla götüren teknolojik bir yeniliktir. Parayı güç sahibi olarak nitelendiren birçok insanın aksine Musk, paraya “bilgi teorisinin merceğinden” bakılması gerektiğine inanıyor. Kripto para birimlerinin arkasındaki teknolojinin en etkili işlem şekli gibi göründüğünü belirtti:

“Parayı, zaman ve mekan boyunca kaynak tahsisi için bir veri tabanı olarak düşünün. Bu veri sistemi hangi biçimde en etkili olmalıdır?

Ancak iş adamı, bitcoin ve alternatif madeni paraların “ideal” olduğu ifadesine katılmadı. Bunlar, şimdiye kadar meydana gelen en iyi finans şeklidir:

“Bir para birimi için ideal sistem olduğunu söylemiyorum, ancak aslında gördüğüm her şeyden temelde daha iyi olduğunu düşünüyorum.”

”Ben Satoshi Değilim”

Musk, Bitcoin’in anonim yaratıcısı olduğu teorisini bir kez daha reddetti. Ona göre, bir bilgisayar bilimcisi ve dijital para birimlerinde yaptığı araştırmalarla tanınan bir kriptograf olan Nick Szabo’nun büyük olasılıkla o kişi olması muhtemel:

“Bitcoin’i pratik amaçlar için kimin yarattığını bilmiyorum, ancak fikirlerin evrimi bundan önce oldukça açık ve görünüşe göre Nick Szabo, bu fikirlerin evriminden muhtemelen herkesten daha fazla sorumlu.”

Her durumda, Tesla’nın CEO’su, yaratıcının adının icat ettikleri teknoloji kadar önemli olmadığını belirtti. Kısa bir süre önce, Dr. Saifedean Ammous biraz benzer bir görüş belirtti:

“Tekerleği her gün kullanıyorsunuz ama tekerleği kimin icat ettiğini bilmiyorsunuz ve biz her gün birçok şeyi onları icat eden adama güvendiğimiz için değil, kanıtlanmış bir geçmişleri olduğu için kullanıyoruz” dedi.

Bitcoin Vs. Dogecoin

Daha sonra girişimci, en popüler iki kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) ve Dogecoin’i (DOGE) karşılaştırdı. Musk, meme olarak yaratılmış olmasına rağmen, Doge’nin Bitcoin’e göre bazı yararları olduğunu iddia etti:

“Bitcoin’den çok daha yüksek işlem hacmi kapasitesine sahip. Bir işlem yapmanın maliyeti (Dogecoin ücreti) çok düşüktür. Bir Bitcoin işlemi yapmak istiyorsanız, o işlemi yapmanın fiyatı çok yüksek, bu yüzden çoğu şey için verimli kullanamazsınız.”

Aynı zamanda, lider kripto para birimi bir servet deposudur. Musk, insanların büyük olasılıkla değeri gelecekte artacağı için onu elinde tutmak istediklerini söyledi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!