Altın

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Uzman Analistlere Göre Altın, Ayı Piyasasında! Altın Fiyatı Düşebilir!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa analistlerine göre, değerli metal altın resmi olarak ayı piyasasında ve fiyatlar önümüzdeki birkaç hafta boyunca baskı altında kalabilir. Ayrıca, makroekonomik zemin kasvetliyken, popüler güvenli liman varlığı son dört ayda ABD doları karşısında yüzde 17,50 değer kaybetti.

Piyasa Analistleri FED Artışlarının Altın Fiyatını Düşürebileceğini Söyledi!

En iyi dijital para birimlerinden bazıları yüzde 65 ila yüzde 90 arasında değer kaybettiğinden, kripto para birimi ekonomisinin düşüş eğilimi yaşadığına şüphe yok.

İyi bilinen güvenli liman ve yatırım varlığı altın da, 8 Mart 2022’de değerli metalin bir ons saf altın için tüm zamanların en yüksek seviyesini (ATH) 2.074.60 dolara çekmesinden bu yana bir düşüşle uğraşıyor. Varlık 134 gün boyunca yüzde 17,50 değer kaybettiği için ons başına 1.711 dolar seviyelerinde devam ediyor.

18 Temmuz’da Kitco’dan Neils Christensen’e göre, TD Securities analistleri altının önümüzdeki birkaç hafta içinde başa çıkması gereken bir baskı olduğunu söylediler.

Ve açıklama şu şekilde devam etti:

“Yatırımcılar, eğrinin kısa ucundaki reel oranların artmaya devam edeceği çok açık hale geldiğinden ve nominal politika faizleri olarak yukarı çıkma şansı çok az olduğundan, net uzunluğu açık faizin yüzde 6’sı kadar (3 milyon ons) çok büyük bir oranda kestiler. TD Securities piyasa analistleri, bekleyen ekonomik çöküşle birlikte daha yükseğe sıçradı ve enflasyon beklentileri aşındı.”

Kanadalı yatırım bankası ve finansal hizmetler sağlayıcısı şunları ekledi:

”Devam eden FED zamları ve daha az ekonomik aktivite, fiyatların önümüzdeki haftalarda baskı altında kalmasıyla birlikte, altın boyunun aşınmaya devam ettiğini görmeli.”

Ukrayna Milyarlarca Altın Sattı!

Altın, emtialar, para birimleri ve kripto para birimleri konusundaki ana yorumcusu Dominic Frisby, altının 31 Mart 2021’de ayı piyasasında olduğunu söylediğinden, altının düşüş aşamasında olduğuna inanan sadece TD Securities analistleri değil.

Frisby o sırada “Bu bir ayı piyasası” yazmıştı.

“Ayı piyasasında alım satım yapılabilir ralliler elde edersiniz, ancak ayı piyasası ayı piyasasıdır. Düşündüğünüzden daha uzun süre devam edebilirler. Hiçbir anlam ifade edemezler. Ama sonsuza kadar devam etmezler.”

Altın

İşte Analistlerin Yorumları!

Ayrıca, Haziran sonunda, ABD ve yedi liderden oluşan bir grup, Vladimir Putin‘i vurmak amacıyla yeni Rus altın ithalatını onaylamıştı. Yatırımcının TD Securities analistlerinden aldığı nota göre, şahin bir Federal Rezerv altının değeri için tam anlamıyla kıyamet koparıyor.

Analistler bu durumu şu şekilde yorumladılar:

“Altın böceklerinin domino taşı gibi düşmesiyle birlikte, fiyatlar o zamandan beri 1600 dolar/ons’a doğru çeşitli destek seviyelerinde düşüş yaşadı. Fiyatların şimdi pandemi öncesi seviyelere meydan okumasıyla, altındaki en büyük spekülatif kohort, giriş seviyeleri test edilirken şahin bir FED rejimi altında acıyı hissetmeye başlayacak.”

Kaldıraçlı altın pozisyonları açısından, TD Securities piyasa stratejistleri, “bu büyük pozisyonların en savunmasız olduğuna inanıyor, bu da sarı metalin daha da aşağı yönlü olmaya devam ettiğini gösteriyor.” Bu arada, altın önemli bir düşüş yaşarken, gümüşün ons fiyatı sarı metalin düşüşünü izledi. Gümüşün fiyatı iki yıldır ilk kez ons başına 20 doların altına düştü. Tesadüfen, Ağustos yaklaşırken altının değeri, 2021 yılının Ağustos ayında 1.700 dolar seviyesinin altına düştüğünde ulaştığı en düşük fiyata yaklaşıyor.

Uzman Analistlere Göre Altın, Ayı Piyasasında! Altın Fiyatı Düşebilir!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!