Bitcoin

Uzman Analist, Bu Durumlar Gerçekleşirse Bitcoin 30 Bin Dolara Ulaşabilir Dedi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geniş kitlelerce takip edilen bir kripto analisti, yerine getirildiği takdirde Bitcoin (BTC) boğa rallisinin 30.000 dolara kadar çıkacağı iki koşul olduğunu belirtti.

Anonim analist Inmortal, 173.800 Twitter takipçisine, BTC’nin 22.000 doların üzerindeki son hareketinin gerçek bir yükseliş mi yoksa başka bir boğa tuzağı mı olduğunu belirleyebileceği için bu haftanın Bitcoin’de büyük bir hafta olduğunu söyledi. Analist ayrıca, yukarı yönlü önemli bir ralli için kapıları açacak BTC boğalarının, Bitcoin’i 23.000 doların üzerinde tutması gerektiğini belirtti.

“30.000 dolarlık bölgeye bir ralli mümkündür. Ancak 23.000 doların üzerinde bir kabul görmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde, bu kötü bir sapmaya yani dönüş hatası modeliyle sonuçlanabilir. Direnişteyiz. Güvende kalın!”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

BTCUSD
Kaynak: Inmortal/Twitter

Yazının yazıldığı esnada, Bitcoin gün içinde yaklaşık olarak yüzde 3 artarak 24.090 dolardan işlem görmektedir.

Inmortal’a göre ikinci koşul, Bitcoin’in egemenliği Ethereum’dan (ETH) geri almasıdır. Ayrıca kripto piyasalarını daha sürdürülebilir bir dalgalanmaya yönlendirmesi gerekmektedir.

“ETH spot alımlarında kar elde etmeyi düşünmek gerekiyor. Bu durum BTC alımlarını arttıracaktır. Bu gerçek bir ralli ise,  ETH biraz fazla yükselmiş demektir. Bu nedenle geri çekilip liderliği durdursa, BTC piyasaya öncülük eder ve ETH’nin hareketini kopyalar.”

Ethereum şu anda son yedi gün içinde yaklaşık yüzde 30 artarak 1.601 dolardan işlem görmektedir. Buna karşılık, Bitcoin aynı zaman diliminde yaklaşık yüzde 12 yükseliş yaşamıştır.

Inmortal, 30.000 dolara doğru bir Bitcoin rallisi olasılığını düşünse de dalgalanmanın muhtemelen yeni bir boğa döngüsüne yol açmayacağı konusunda uyarıda bulunmuştur.

“Şu ana kadar haftalık talepte güzel bir tepki var. Ancak yine de bu yaz bir noktada BTC ayı piyasası rallisi göreceğimizi ve ardından aylarca sıkıcı konsolidasyon göreceğimizi düşünüyorum.”

Uzman Analist, Bu Durumlar Gerçekleşirse Bitcoin 30 Bin Dolara Ulaşabilir Dedi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram