Musk

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Elon Musk Tweet Attı! Kripto Sektörü Hakkında Tahminlerini Paylaştı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Elon Musk yine takipçilerine Bitcoin ve kripto hakkında soru sormaları için ilham veren bir tweet yayınladı. Bu yalnızca bir kelimeden oluşuyordu ancak 98.100.000 takipçisinin dikkatini kripto para piyasasındaki mevcut duruma çekme amacıyla bu gönderiyi paylaşmış olabilir.

Pazartesi günü, kripto para piyasasının toplam değeri ilk kez 1 trilyon dolar seviyesinin altına düşerek 926 milyar dolara ulaştı. Örnek verecek olursak geçen yılın Kasım ayı gibi erken bir tarihte, bu metrik toplam 2,9 trilyon dolardı.

Başlıca kripto para birimleri Bitcoin ve Ethereum ile bu listenin ötesindeki diğer ilk 10 kripto para, birkaç gün içinde değerlerinin büyük bir bölümünü kaybetti.

Bitcoin 30.000 dolardan 20,228 dolara düştü. Ethereum, 1.900 dolarlık bölgeyi kaybettikten sonra 1.028 dolardan işlem görmüştü.

Uzman İsimlerin Yorumları Ne Oldu?

Mike Novogratz dün CNBC’ye verdiği bir röportajda, Bitcoin’in 20.000 dolarlık alanda dibi bulabileceğine inandığını ve Ethereum’un ise muhtemelen 1.000 dolar civarında aynı şeyi yaşayacağını söyledi. Ancak, enflasyon arttığından ve Federal Rezerv’in şahin kalması, faiz oranlarını yükseltmesi gerektiğinden piyasanın daha da düşebileceğini söyledi.

Peter Schiff ise Bitcoin ve Ethereum’un daha da düşeceğine inanıyor. Özellikle, BTC’nin uzun vadeli desteği 5.000 dolarda test etmesinin muhtemel olduğunu tweet’ledi ve bunu yansıtacak bir grafik yayınladı. “Bitcoin’i şimdi satmanın ve daha düşük bir fiyatla yeniden satın almanın daha iyi olduğunu” belirtti.

Tanınmış Bitcoin tahmincisi ve yatırımcısı Anthony Pompliano, Musk’a BTC’nin mevcut durumu hakkındaki düşüncelerini sordu ancak henüz herhangi bir yanıt alamadı.

2013 yılında DOGE’nin kurucu ortağı olan Billy Markus, hisse senedi ve kripto piyasalarının artan enflasyon tarafından vurulduktan sonra çökecek bir sonraki şeyin gayrimenkul olabileceğini öne sürdü. Bu konuyla ilgili ölümlerin sırayla kapıları açıp havuzlar bıraktığı popüler bir meme yayınladı.

Tesla kurucusu Elon Musk ise, bu senaryoyu kabul eden bir yanıt yayınladı.

https://twitter.com/BillyM2k/status/1536932973601181696

Elon Musk Tweet Attı! Kripto Sektörü Hakkında Tahminlerini Paylaştı!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!