Kripto Para Danışmanlığı Nedir?
Kripto Para Danışmanlığı Nedir?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

ERC 20 ve TRC 20 Arasındaki Fark

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ERC 20 ve TRC 20 Arasındaki Fark / İlk olarak 90 yıllarda geliştirilmeye başlanan Blockchain teknolojisinin vadettiği imkanlar ve bu ağ üzerinde yapılabilecek işlemlerin sınırlarını tayin etmek neredeyse imkansızdır.

TRC20 ve ERC20 adı verilen akıllı sözleşme üretme sistemleri de yine bu ağ üzerinde gelişim gösteren ve kullanıcıların pek çok işlemi; hız, güvenlik, ölçeklendirilebilirlik ve güvenirlik unsurları açısından gerçekleştirebilmesine izin veren ekosistemlerdir. ERC 20 ekosistemi görece TRC 20’ye yatırımcılar ve teknoloji takipçileri tarafından bilinmektedir. Bu durumun en temel sebebi ERC 20 tabanı üzerinde yeni ekosistemler inşa edilebilmesi ve kripto varlıkların token adıyla projelendirilebiliyor olmasıdır. TRC20 ve ERC20 arasındaki temel fark da tam olarak bu noktada ortaya çıkar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

ERC 20 ve TRC 20 Arasındaki Fark
ERC 20 ve TRC 20 Arasındaki Fark

ERC 20 Nedir?

ERC20 ve TRC20 farkı kapsamında ortaya çıkan en temel durum belirtilmiş olduğu üzere her iki sistemin temel işlevi ve gereklilikleri olsa da tüm farkların ortaya koyulabilmesi adına ERC 20’nin ve TRC 20’nin ne olduğunun, ne vadettiğinin ve hangi işleve sahip olduğunun bilinmesi gerekir. Bu kapsamda öncelikli olarak ERC20 protokolünü açıklama gerekirse; Ethereum blok zinciri üzerinde en çok bilinen ağlardan biri olmasının yanı sıra blok zincir üzerindeki tüm ağlarda kullanılabilen akıllı sözleşmelerin üretildiği devasa bir ekosistemdir.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

TRC 20 Nedir?

TRC20 ise 6 farklı zorunlu sözleşme esasına dayalı olarak tokenlerin değiştirilmesi, transferinin yapılması, muhafaza edilerek saklanması adına kullanılan bir çeşit sözleşme standardıdır. ERC20’ye göre daha az tercih ediliyor olsa da günümüzde pek çok kripto para borsasında TRC20 ağı aktif olarak kullanılabilir. Bilindik ve dünya genelinde hizmet sağlayan bu borsalar kripto para işlemlerinde TRC20 ağını kullanmaktadır.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

ERC 20 ve TRC 20 Arasındaki Temel Farklar

Tüm bu veriler ışığında TRC20 ve ERC20 arasındaki temel farkın transfer işlem ücretleri üzerine olduğu görülecektir. Temel anlamda aralarında çok büyük farkların bulunmadığı bu iki ağın transfer ve diğer ücretlerde farklı tarifeler kullandığı belirtilmelidir. Güvenlik açısından da ortalama anlamda eşit görünen her iki ağ da kullanıcılarına yüksek düzeyde güvenlik ve güvenirlik vadeder.

ERC 20 ve TRC 20 Arasındaki Fark