Eski ABD Hazine Bakanı: “Kripto Paralar Tek Şartla Başarılı Olur!”

Kripto Para
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski ABD Hazine Bakanı Larry Summers, kripto paraların gelişmesi için ihtiyaç duyduğu önemli bir şey olduğunu söyledi.

Summers, Bloomberg ile yaptığı yeni bir röportajda, kötü niyetli finansal faaliyetlerin kripto alanının doğasında olduğunu ve diğer endüstriler gibi dijital varlıkların da güvenli ve güvenilir hale gelmesi için düzenlemeye ihtiyaç duyacağını söyledi.

Kripto kelimesinden başlayalım. Büyük mali meblağlara ilişkin olarak bir gizlilik arzusunu akla getirir ve gizlice gerçekleşen büyük mali meblağlara sahibiz. Kara para aklama riskiniz, çeşitli suç faaliyetlerini destekleme riskiniz, masum insanların dolandırılma riskleri var.”

Summers, kripto paralardaki düzenlemelerle ilgili konuşmayı, büyük teknoloji ve borsa gibi sektörlerdeki benzer tartışmalara benzetti.

“Büyük teknoloji şirketlerinin tartışmalarından farklı değil. Düzenleyici bir çerçeveye sahip olmaları gerekir. Sadece tüketicilerinin korunması için buna ihtiyaç duymazlar. Kendilerini korumak için buna ihtiyaçları var.

Güçlü bir SEC’e sahip olmasaydık, New York Menkul Kıymetler Borsası dünya borsalarının merkezi olmazdı ve insanlar bazen bazı kuralları sevmeseler bile sonuçta bu rekabetçi bir varlıktır. Bence kripto para topluluğunun gelmesi gereken konum bu.”

Ekonomist, kripto endüstrisinin belirli yönlerinin büyük yenilik dalgalarını ateşleyebileceğini, ancak topluluğun bunun gerçekleşmesi için hükümetlerle işbirliği yapması gerektiğini söyledi. 

“Nihayetinde blok zinciri tabanlı ödemeler için, bu endüstri bir tür özgürlükçü cennet olmaya çalışmak yerine sağlam bir şekilde daha iyi düzenlenmiş olacak. Kripto topluluğunun bunu kabul etmesi ve hükümetlerle işbirliği içinde çalışması gerektiğini düşünüyorum. Bunu yaparlarsa bence bu yenilik bu dönemin önemli değişikliklerinden biri olabilir.”

Eski ABD Hazine Bakanı: “Kripto Paralar Tek Şartla Başarılı Olur!”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.