Kripto Para

Kripto Para Sahiplerine Anket Yapıldı! Sonuçlar Hiç Şaşırtıcı Değil!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sahiplerinin yaklaşık yarısı, önemli bir habere dayalı olarak herhangi bir altcoin satın almak için yarışacaklarını söylediler.

Veri toplama şirketi Morning Consult tarafından yapılan bir anket, ünlülerin, kripto para yatırımcılarının kararları üzerindeki etkisini incelemek için bu ayın başlarında 2.200 ABD’li yetişkinle anket yaptı.

Ankete katılan kripto sahiplerinin yüzde 45’i bir ünlünün veya nüfuz sahibi (Elon Musk vb.) kişinin kripto tavsiyesine uyacaklarını söylüyor, ancak yüzde 81’i hala finansal danışmanlarından yatırım ipuçları almayı tercih ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Çalışmanın sonucu, Kim Kardashian’ın Instagram hesabında kripto para birimi EthereumMax’i (EMAX) tanıtmasından sonra geldi. 

Kripto para sahiplerinin yüzde 76’sı, bir aile veya arkadaş tarafından onaylanırsa dijital bir varlığa yatırım yapacaklarını ve yüzde 53’ü bir işletme yayınının muhabirinden tavsiye alacaklarını söyledi.

Ankete katılanların yüzde 20’si Kardashian’ın kripto paylaşımından haberdar olduklarını söyledi ancak kripto sahipleri arasındaki oran yüzde 31 ile daha yüksek.

Kim Kardashian’ın Instagram gönderisini görenlerin yüzde 19’u EthereumMax’a yatırım yaptı, ancak Morning Consult finansal hizmetler analisti Charlotte Principato, bunun, ünlülerin kripto yatırımında etkisinin çok olmadığı anlamına geldiğini söyledi

“Bu, ünlülerin genel olarak kriptolara etkisinin olduğu anlamına gelmiyor. En azından gördüğümüz kadarıyla Kardashian’ın etkisi yok. Ankette realite yıldızının Ethereum Max’i desteklediği söylendikten sonra, genel olarak kripto para birimlerine olan güven yaklaşık beş puan düştü.

Kripto sahiplerinin, kripto tavsiyesi için ünlülere başvurma olasılığı tipik bir yatırımcıdan daha yüksek olsa da, kripto sahibi olanlar geleneksel bir finansal danışmanın önereceği şeye daha fazla yatırım yapıyor.”

Kripto Para Sahiplerine Anket Yapıldı! Sonuçlar Hiç Şaşırtıcı Değil!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram