Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Eski Altcoin’ler Yeniden Canlanmaya Başladı! Sebebi Hala Belli Değil!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017 ve 2018’deki unutulmaya yüz tutmuş altcoin’ler, geçtiğimiz hafta ilk 100’de büyük kazançlar elde etti ve bu yükselişin tam sebebi ise bilinmemektedir. Aşağıda CoinMarketCap grafiklerinden bazıları paylaşılmıştır.

Örneğin, 2018 civarında popüler hale gelen ve 4,3 milyar doları aşan bir piyasa değerine ulaşan Ethereum Classic (ETC), geçen hafta yüzde 81,33’lük fiyat artışı gördü. ETC ayrıca bu haftanın başlarında BCH ile birlikte toparlanma gösteren bir altcoin olarak popülerlik kazanmaya başladı.

13507
Kaynak: CoinMarketCap

Benzer şekilde, 400 milyon doların altına düşmeden önce 2017 yılında 12 milyar dolarlık bir piyasa değerine ulaşan Dash (DASH), yüzde 34 oranında fiyat artışı gördü.

13508
Kaynak: CoinMarketCap

Aynısı, daha önce 2017’de 66 milyar doların üzerinde piyasa değeri ile zirveye ulaşan ve bu hafta yaklaşık yüzde 24’lük bir fiyat artışı gören Bitcoin Cash (BCH) için de geçerlidir.

13509
Kaynak: CoinMarketCap

Hemen hemen aynı hikayeye sahip olan Zcash (ZEC) ve EOS da bu hafta yüzde 20’nin üzerinde fiyat artışı gördü. İki hafta önce Zcash, başka bir altcoin rallisinin parçasıydı ve yüzde 15 kazanç elde etti. EOS ayrıca yakın zamanda balinalar tarafından en çok satın alınan ikinci kripto para birimi olarak listelendi.

Bu Bir Düşüş Sinyali mi?

Bu altcoin dirilişine dikkat çeken bir Reddit kullanıcısı, bunun gelen bir düşüşün göstergesi olabileceğini öne sürdü.

Bu kripto paraların birçoğu hala tüm zamanların en yüksek seviyelerinden uzak olsa da, çoğu kişi bunun kripto piyasası için iyi mi yoksa kötü bir işaret olarak mı değerlendirilmesi gerektiğini merak ettiğinden, toplulukta bir tartışma konusu oldu.

Eski Altcoin’ler Yeniden Canlanmaya Başladı! Sebebi Hala Belli Değil!
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!