SEC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Eski SEC Başkanı Kriptolar Hakkında Konuştu!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski SEC başkanı Jay Clayton, kripto para birimlerinin geleceği konusunda yorumda bulundu.

23 Eylül’de CNBC’nin “Squawk Box” programında yer alan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun eski başkanı Jay Clayton, kripto para birimi endüstrisinin geleceği hakkında iyimser bir tahminde bulundu:

“Şahsen bu teknolojinin kalıcı olduğuna inanıyorum.”

Wall Street’in en iyi polisi olan Clayton, Bitcoin tabanlı bir borsa yatırım fonunu onaylamadığı ve dağıtılmış defter şirketi Ripple’a dava açtığı için eleştirilmişti.

Görev süresi boyunca sektöre yönelik düşmanlığı nedeniyle eleştirilmesine rağmen, Clayton şu anda kripto para birimi fonu olan One River Digital ve dijital varlık saklama sağlayıcısı Fireblock’un danışma kurullarında yer alıyor.

Ayrıca varlık yöneticisi Apollo Global Management’ın icracı olmayan başkanı olarak görev yapmaktadır.

Mevcut kurallar üzerine inşa etmek

Clayton, Coinbase’in çok korkulan menkul kıymetler düzenleyicisi ile son zamanlardaki çıkmazına ağırlık verdi. 

The Wall Street Journal’daki, son makalesine atıfta bulundu ve mevcut piyasa koruma kurallarına dayanacak düzenleyici bir çerçeve oluşturmak için bir dava açtı.

Ünlü avukat, röportajında, belirli kripto para birimlerinin veya kripto tabanlı ürünlerin hangi yerleşik analojilere sahip olduğunu belirlemenin önemli olduğunu iddia ediyor:

“Hangi noktada bir para piyasası yatırım fonu gibi görünmeye başlar?”

Coinbase beklenmedik bir şekilde SEC’den bir dava tehdidi aldığını açıkladıktan kısa bir süre sonra Lend ürününün piyasaya sürülmesini iptal etti.

Üst düzey Amerikan borsası şimdi yasal ve uyumluluk ekibini desteklemek için harekete geçti.

Kendisini Coinbase borsasında listelemek için hızlı davranan Ripple, ekibinin yakın zamanda bir anlaşmanın masada olmadığının sinyallerini vermesiyle SEC ile savaşmaya devam ediyor.

Eski SEC Başkanı Kriptolar Hakkında Konuştu!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!