ethereum

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ethereum 400 Doları Kıramayınca Korkutan Gerçek Açığa Çıkıyor

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum fiyatı, 400 $ ‘ı kıramadıktan sonra potansiyel %30 düzeltme ile karşı karşıya. Bitcoin yükselmesine rağmen Ethereum fiyatı 400 doları kıramadı. Bu durum ETH için 300 dolara doğru düşüş anlamına gelebilir.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Kripto para piyasası ivmesi, son zamanlarda BTC hakimiyeti ve işlem hacimleri fiyatla birlikte yükselirken Bitcoin’e (BTC) geri döndü. Bu bağlamda, birincil altcoin göstergesi Ethereum (ETH) iyi durumda değilken, ETH / BTC son iki ayda %30 düştü.

Şimdi birçok kripto traderı, altcoinlerin ne zaman dibe vuracağını ve tekrar toparlanmaya başlayacağını soruyor. Grafiklerin ne gösterdiğine bir göz atalım.

Etherum 100 haftalık ve 200 haftalık MA’nın üzerinde kalıyor

Haftalık grafik, Ethereumun fiyatı 450 $ ‘lık direnç bölgesini geçemediği için kesin bir aralık gösteriyor. Ancak grafiklerde bazı yükseliş göstergeleri de görülüyor.

Bu yükseliş göstergelerinden biri, 100 haftalık ve 200 haftalık hareketli ortalamaların (MA) atılımıdır. Bu MA’lar genellikle piyasaların yükseliş / düşüş eğiliminin önemli bir göstergesi olarak görülüyor.

Bununla birlikte, bir başka yükseliş argümanı, bir yıldan fazla bir süredir direnç gösteren ve yalnızca son aylarda aşılan 270 doların üzerindeki atılım.

Belirgin bir atılım gerçekleşti, ardından Ethereum fiyatı 450 dolara yükseldi. Bununla birlikte, bu kırılmada, bu 270 dolarlık bölgenin net bir destek / direnç değişimi gerçekleşmedi. Bu durum bu seviyeye doğru bir geri çekilmenin nispeten sağlıklı olacağı anlamına geliyor.

Bu nedenle, haftalık grafiğe göre 270 ila 450 dolar arasında bir aralık oluşturulmuş durumda. Başka bir deyişle, 270 dolarlık alanın yeniden test edilmesi muhtemeldir.

450 $’ın yukarı doğru kırılması, yükselişin 800 $’a doğru devam edeceği anlamına geliyor.

Ethereum 368-375 dolarlık desteğe dayanıyor

Günlük grafik, azalan hacimle birlikte potansiyel bir yükselen kama yapısını göstermektedir. Bu yükselen kama yapısı şu anda 368-378 dolarlık destek seviyesinde duruyor. Bu seviye, daha düşük zaman dilimleri için çok önemlidir.

Bu alan kaybedilirse, keskin bir düşüş beklenebilir. Bu bağlamda, 315 $ seviyesinin veya hatta 270 $ ve potansiyel olarak 250 $ seviyelerinin bir testi masada. 368-378 dolar seviyesi kaybedilirse, 100 günlük MA da destek değerini kaybedecek. Bu durum daha fazla olumsuz etkiye işaret ediyor.

4 saatlik grafik, önceki 24 saatte hafif bir yukarı hareketi gösteriyor. Ancak, yukarı doğru itme 400 $’lık direnç bölgesini kıramadı ve daha sonra önemli bir düşüşle sonuçlandı.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bu düşüş aynı zamanda Bitcoin piyasalarındaki zayıflıktan ve düşüşün gerçekleşmesinden sadece birkaç dakika önce tek bir varlıktan borsalara önemli miktarda ETH girişinden kaynaklandı.

Ethereum 400 Doları Kıramayınca Korkutan Gerçek Açığa Çıkıyor

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!