Ethereum

Ethereum (ETH) Artık Bu Alanda Lider Değil!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dune Analytics, Ethereum’un 1. katmanını diğer ağlar ile bağlayan köprülerin istatistiklerini yayınladı.

Ethereum (ETH) araştırmacısı Elias Simos, modern ağlar arası ekosistemin durumunu ortaya koydu ve en önemli köprüleri ve varlıkları belirtti.

USD Coin (USDC), zincirler arası alanda Ethereum’u tahtından indirdi!

Bay Simos tarafından tasarlanmış bir zincir analiz aracı olan Dune Analytics’te oluşturulan özelleştirilmiş gösterge panosuna göre, USD Coin (USDC) artık ETH’nin köprülerinde en çok kullanılan kripto para birimi olmuş durumda.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

ETH’nin 1. katmanını diğer blok zincirleri veya ölçeklendirme çözümleriyle birlikte çalışabilir kılan bu protokollerde, USDC olarak toplamda yaklaşık 1,2 milyar dolar kilitlenmiş durumda.

Yani, Wrapped Bitcoin (WBTC) 1 milyar dolarlık likidite sunarken, ETH ve Wrapped Ethereum (WETH) toplamda 811 milyon dolar likidite sunuyor.

Ayrıca, Tether (USDT) ve Dai (DAI) stabilcoin’leri, sırasıyla 693 milyon dolar ve 606 milyon dolar ile bu alanda TVL’nin önemli bir paya sahip durumda.

Polygon Network (MATIC) köprüleri yükselişe geçti!

Circle’ın USD Coin’i (USDC), tüm stabilcoin’ler içerisinde en sabit büyüyeni oldu. USDC Ağustos ayında, ETH’nin yeni ölçeklenebilirlik çözümü Optimism’e genişledi.

ETH’ye bağlanan ağlar açısından, Poligon-Ethereum köprüleri şu an en aktif olanlar arasında. Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Fantom (FTM), ETH’ye bağlı tüm blok zincirlerinin ilk üçünü temsil etmekte.

Polygon (MATIC), ETH köprülerinin ekosistemlerindeki tüm TVL’nin (Toplam Kilitli Değer) neredeyse yarısından sorumlu ve 2,42 milyar dolarlık kilitli varlığı kapsıyor. Avalanche (AVAX) 1,37 milyon dolar kilitlemişken, Fantom (FTM) 494 milyon dolar kilitlemiş bulunmakta.

Ethereum (ETH) Artık Bu Alanda Lider Değil!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram